Уряд Німеччини погодив пакет допомоги на 9 млрд євро для порятунку Lufthansa

Уряд Німеччини погодив пакет допомоги на 9 млрд євро для порятунку Lufthansa

За умовами угоди, уряд отримає 20%-ву частку Lufthansa

Уряд Німеччини погодив пакет допомоги на 9 млрд євро для порятунку Lufthansa
фото www.flickr.com/photos/052-722-55-13/30521203605/

Уряд Німеччини і керівництво флагманського авіаперевізника Lufthansa, який сильно постраждав від пандемії коронавірусу, досягли попередньої домовленості про план порятунку компанії на 9 мільярдів євро ($9,8 млрд), повідомили два джерела, знайомі з ситуацією, на які посилається Reuters.

Угода все ще має отримати схвалення керівного комітету німецького фонду, що займається держдопомогою в боротьбі з пандемією, а також наглядової ради Lufthansa і Єврокомісії.

Lufthansa відмовилася від коментарів. Міністерство економіки Німеччини повідомило, що переговори знаходяться на останній стадії, але формально ще не завершені.

На тлі сприятливих новин акції компанії виросли на 5,6% до закриття торгів.

Lufthansa повідомила в четвер, що угода передбачає надання уряду Німеччини двох місць у наглядовій раді компанії. Однак ці два члена ради голосуватимуть тільки в особливих випадках, наприклад, коли це буде потрібно для того, щоб уникнути поглинання компанії.

Lufthansa вже кілька тижнів веде переговори з владою про отримання підтримки, яка допоможе компанії пережити потенційний тривалий спад в авіаперевезеннях. Однак переговори затягнулися через питання про те, які повноваження отримає уряд в обмін на допомогу.

За державною допомогою раніше звернулися такі конкуренти Lufthansa, як франко-нідерландська Air France-KLM, а також американські авіакомпанії American Airlines, United Airlines і Delta Air Lines.

Lufthansa очікує, що умови угоди будуть включати відмову від дивідендів і обмеження винагород топ-менеджерам.

В рамках плану уряд Німеччини отримає 20%-ву частку Lufthansa. Німеччина купить нові акції за номінальною вартістю в 2,56 євро за акцію, приблизно за 300 млн євро, повідомило джерело.

Lufthansa також отримає кредит у розмірі 3 млрд євро від держбанку KfW.

Нагадаємо, авіаперевізник Lufthansa заявив, що  не планує купувати конкурентів, які істотно постраждали від пандемії коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті