Понад 4000 медиків в Україні захворіли на коронавірус

Понад 4000 медиків в Україні захворіли на коронавірус

Степанов назвав себе «незручним» міністром

Понад 4000 медиків в Україні захворіли на коронавірус
фото МОЗ

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що 4112 українських медиків заразилися коронавірусом COVID-19.

«На жаль, близько 20% всіх інфікованих коронавірусом, тобто 4112 осіб – медики. Це сталося тому, що на початок епідемії наші лікарні не були готові до такого виклику. У нас не було ані засобів індивідуального захисту, ані респіраторів, ані масок. Також не були прораховані маршрути доставки хворих. Куди повинен приїхати хворий, визначалося вже в розпал епідемії», – заявив Степанов в ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Глава МОЗ підкреслив, що в кожній лікарні повинен бути тримісячний запас засобів індивідуального захисту на випадок епідемії.

«Я досить незручний міністр, тому що мені не потрібна «тепла ванна». Тому, говорячи про візит на Буковину минулого четверга, я особисто обирав ті лікарні, в які ми поїхали, – лікарні, в яких була найбільша кількість хворих на COVID-19. Мені важливо було поспілкуватися саме з лікарями, медичними сестрами, медичним персоналом. І я почув і про забезпеченість, і про умови праці, і про перебіг хвороби, і чого лікарям недостатньо», – заявив Степанов.

За словами очільника відомства, забезпеченість медиків необхідними засобами зросла, і державна підтримка медиків продовжує збільшуватися, особливо в порівнянні з початком епідемії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті