РФ направила свої винищувачі до Лівії на допомогу ПВК Вагнера – військові США

РФ направила свої винищувачі до Лівії на допомогу ПВК Вагнера – військові США

Російські найманці воюють проти міжнародно визнаного уряду країни

РФ направила свої винищувачі до Лівії на допомогу ПВК Вагнера – військові США
фото Wikipedia

Африканське командування збройних сил США заявило, що РФ нещодавно відправила свої винищувачі у Лівію задля підтримки воюючих в країні російських найманців. Про це повідомляє Reuters.

«Російські військові літаки, швидше за все, будуть забезпечувати безпосередню авіаційну підтримку і вогонь в наступі для ПВК Вагнера, яка підтримує боротьбу Лівійської національної армії (ЛНА) проти міжнародно визнаного Уряду національної згоди», – йдеться в заяві американських військових.

Також в заяві наголошується, що спочатку російські винищувачі прибули в Сирію, де їх перефарбували, щоб приховати їхнє справжнє походження.

Міноборони РФ, як повідомляє Reuters, поки не відповіло на прохання про коментар.

Зазвичай, Росія заперечує, що використовує найманців за кордоном.

Зокрема, у січні президент Росії Владімір Путін сказав у відповідь на запитання, чи воюють в Лівії найманці, відомі як «група Вагнера», що якщо росіяни і є в цій країні, то вони не представляють державу і не фінансуються за рахунок РФ.

Група Вагнера – неофіційне збройне формування, також відоме як приватна військова компанія  «ПВК Вагнера». Відомо, що група діяла на території України, а потім Сирії з 2014 року.

У червні 2017 року ПВК Вагнера була включена до списку санкцій США, що певною мірою легалізувало її загальноприйняту назву, оскільки в цьому списку дана організація була названа PMC Wagner і включена в рубрику «Позначення українських сепаратистів» (EO 13660 – Designations of Ukrainian Separatists).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті