Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Світові поставки ПК, планшетів і смартфонів знизяться майже на 14% - аналітики

Світові поставки ПК, планшетів і смартфонів знизяться майже на 14% - аналітики

Вони б упали ще нижче, якби не потреба людей в пристроях дистанційної комунікації

Світові поставки ПК, планшетів і смартфонів знизяться майже на 14% - аналітики
фото DR

Аналітична компанія Gartner прогнозує в 2020 році майже 14%-ве зниження світових поставок комп'ютерних пристроїв, включаючи ПК, планшети і мобільні телефони. Однак аналітики відзначають, що спад міг би бути набагато сильнішим, якби не вимушений перехід на віддалену роботу і онлайн-навчання через пандемію, пише DailyComm.

«Заходи з ізоляції людей, введені владою на тлі COVID-19, змусили підприємства і школи перевести мільйони людей на дистанційний режим і збільшити витрати на покупку нових ноутбуків, хромбуків і планшетів для своїх співробітників, що працюють з дому. Освітні установи і державні організації теж збільшили закупівлі комп'ютерних пристроїв, щоб забезпечити можливість дистанційного навчання», – коментує старший директор з досліджень Gartner Ранджит Атвал.

На ринку ПК очікується зниження на 10,5% і поставки на рівні 235,2 млн штук.

Постачання ноутбуків і хромбуків падатиме повільнішими темпами. Відвантаження планшетів зменшаться приблизно на 7%, до 133,3 млн одиниць.

Через те, що більше співробітників будуть працювати з дому, ІТ-відділи стануть у великих обсягах використовувати для роботи ноутбуки, планшети і лептопи на базі Chrome OS. З огляду на це ноутбуки для бізнесу будуть витісняти настільні ПК протягом 2021-го та 2022 року, заявив Ранджит Атвал.

На ринку мобільних телефонів прогнозується зниження на 14,6%. У сегменті смартфонів спадний тренд буде трохи менш вираженим – поставки скоротяться на 13,7%, до 1,3 млрд штук.

«Хоча в умовах самоізоляції люди стали активніше користуватися телефонами для спілкування з колегами по роботі, друзями і рідними, зниження доходів призведе до скорочення покупок нових пристроїв. Як результат, термін служби мобільних телефонів збільшиться з 2,5 років у 2018 році до 2,7 років у 2020 році», – вважає директор з досліджень Gartner.

Що стосується 5G-моделей, з якими раніше пов'язували надії на зростання, то аналітики тепер вважають, що у 2020 році частка 5G-апаратів в загальному обсязі поставок смартфонів складе лише 11%. Недостатнє покриття 5G і висока вартість контрактів на 5G-зв'язок будуть негативно впливати на вибір покупців, додала віце-президент Gartner з досліджень Аннет Ціммерманн.

Нагадаємо, Японія витратить $2,8 млрд на комп'ютери учням для переходу на дистанційне навчання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті