Погода не дала Маску здійснити історичний запуск ракети Falcon 9

Погода не дала Маску здійснити історичний запуск ракети Falcon 9

Запуск було вирішено не проводити менш ніж за 17 хвилин до наміченого старту

Погода не дала Маску здійснити історичний запуск ракети Falcon 9
фото twitter.com/NASA

Ракета Falcon 9 американської приватної аерокосмічної компанії SpaceX Ілона Маска не змогла відправити до Міжнародної космічної станції космічний (МКС) корабель Crew Dragon з двома астронавтами. У середу, 27 травня, за менш ніж 17 хвилин до старту, наміченого на 23:33 за київським часом, пуск ракети-носія з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида було перенесено, передає DW.

Причина стали несприятливі погодні умови. Можливе наступне вікно для запуску – субота, 30 травня.

Нагадаємо: цей запуск міг стати  найважливішим в історії SpaceX, оскільки був би першим в історії пілотованим польотом приватної компанії і першим американським пілотованим польотом з 2011 року.

З 2011 року NASA платила «Роскосмосу» по $80 млн за людину. За дев'ять років американці купили 70 місць на «Союзах» за $3,9 млрд. Тепер «Роскосмос» може втратити ці контракти.

Щоб уникнути залежності від Росії, ще 2014 року NASA уклало контракти з компаніями SpaceX і Boeing на розробку американських пілотованих космічних кораблів. Інженери Boeing розробляють пілотований космічний корабель Starliner. Його перші випробування поки що безпілотні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті