Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Канада наблизилась до видачі США фіндиректора Huawei

Канада наблизилась до видачі США фіндиректора Huawei

Це стало причиною посилення дипломатичної напруженості між Канадою та КНР

Канада наблизилась до видачі США фіндиректора Huawei
Мен Ваньчжоу
фото www.flickr.com/photos/alsfakia/45410112865

Головний фінансовий директор Huawei Мен Ваньчжоу програла велику судову тяжбу у своїй боротьбі проти екстрадиції в США, щоб уникнути суду за звинуваченням у шахрайстві.

Як повідомляє CNBC, голова Верховного суду Британської Колумбії Хізер Холмс відхилила її клопотання щодо призупинення розгляду в Ванкувері, встановивши, що справа проти Мен відповідає стандарту під назвою «подвійна злочинність», оскільки її дії є незаконними також і в Канаді.

Наступний етап розгляду розпочнеться наступного місяця.

У зв’язку із цим зросла дипломатична напруга між Канадою та Китаєм, оскільки дочці засновника Huawei Рена Чженфея доведеться залишитись у Ванкувері на час тривалого процесу екстрадиції.  Представник китайського посольства в Оттаві назвав цю справу «серйозним політичним інцидентом» і закликав Канаду дозволити Мен повернутися в Китай. Двоє канадців, затриманих протягом декількох днів після арешту Мен в грудні 2018 року, також залишаються у в'язниці в Китаї. Видання The Global Times, пов’язана з Комуністичною партією КНР, обвинуватило США у цьому рішенні.

Нагадаємо: Мен була заарештована в грудні 2018 року за запитом влади США у Ванкувері і з того часу знаходиться під домашнім арештом. Уряд США обвинуватив її в банківському шахрайстві в обхід санкцій проти Ірану. Якщо вона буде засуджена в Сполучених Штатах, вона може отримати довгий термін. Сама Мен усі обвинувачення відкидає.

Як повідомлялось, американський банк Citigroup і французький BNP Paribas виявилися втягнутими у кримінальну справу проти головного фінансового директора китайської Huawei Мен Ваньчжоу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті