Захворіло у світі
11,465,636
Померло у світі
534,588
Вилікувалось у світі
6,189,108
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Центр Довженка заявив про настання стану неплатоспроможності

Центр Довженка заявив про настання стану неплатоспроможності

Центр вичерпав власні ресурси та не отримав планового держфінансування

Центр Довженка заявив про настання стану неплатоспроможності
Фото: dovzhenkocentre.org

Національний центр Олександра Довженка повідомив про настання стану неплатоспроможності. Відповідну заяву опублікувала пресслужба інституції на сторінці в Facebook.

Зазначається, що від початку 2020 року підприємство не отримало плановане державне фінансування за бюджетною програмою 1806030 «Державна підтримка кінематографії» через незатвердження міністерством фінансів поданого міністерством культури та інформаційної політики проєкту паспорту програми.

«Однією з причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов'язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру всупереч затвердженому МКіП річному плану підприємства та Порядку використання коштів, затвердженого Постановою КМУ від 18 квітня 2018 р. № 339», – йдеться в тексті заяви Центру.

Наголошується, що весь дохід підприємства за березень-квітень був спрямований на виплати заборгованості по зарплаті за відповідні місяці. Також зазначається, що сплата необхідних податків та зборів, оплата комунальних послуг та охорони також здійснювалися за рахунок власних коштів Центру.

Окрім того, через введення на території України карантину основний дохід підприємства, який на 70% складається з доходу від оренди нерухомості та проведення заходів, в березні-квітні був повністю втрачений.

«З кінця травня Центр нездатен більше сплачувати обов'язкові податки та існуючі зобов'язання за договорами», – повідомили в пресслужбі.

Нагадаємо: Держкіно інвестувало в українські фільми 1,6 млрд грн за п'ять років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті