Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
Європа може витратити трильйони на порятунок економіки, якщо дозволить бюрократія

Європа може витратити трильйони на порятунок економіки, якщо дозволить бюрократія

План мають схвалити всі 27 країн, що буде непросто

Європа може витратити трильйони на порятунок економіки, якщо дозволить бюрократія
фото Shutterstock

Європа оголосила про безпрецедентний за своїм масштабом план порятунку економіки і виведення її з рецесії, пише ВВС.

Обсяг допомоги складе 2,4 трлн євро ($2,6 трлн). З них Європа позичить 750 млрд євро, 500 млрд з яких видасть як гранти, решту – в якості кредитів.

Італія отримає 81,8 млрд євро в якості грантів, Іспанія – 77,3 млрд євро, Греція – 22,5 млрд євро, Франція – 39 млрд євро, пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Цей план ще повинен отримати схвалення європейських чиновників. Це буде перевіркою, на що здатна європейська бюрократія, відзначає агентство.

Гроші Євросоюз позичить на ринку і поверне за 30 років, починаючи з 2028 року за рахунок нових податків (зокрема, на інтернет-гігантів і пластик) і внесків країн в загальний бюджет, уточнює ВВС.

Як пише видання, проблема в тому, що традиційно скупі і фінансово дисципліновані північні країни, як Німеччина, Швеція чи Нідерланди, не хочуть мати спільних боргів з південними економіками на зразок Італії, Іспанії чи Греції. Якщо позичати спільно, кредити для жителів півночі подорожчають, а для жителів півдня подешевшають. Тягар цих витрат ляже на північні країни, пише видання.

ЄС має поспішати, щоб не програти конкуренцію: хто першим стартує на виході з найбільшої за століття світової кризи, тому простіше розраховувати на лідерство в майбутньому. Інші багаті країни світу вже включилися в гонку: США виділили більше $4 трлн і обговорюють додаткові вливання. Японія в середу схвалила черговий пакет на $1,1 трлн.

Загалом світ готується витратити на боротьбу з кризою більше $10 трлн, і це не остаточні цифри.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті