У Барселоні масові протести через закриття заводу Nissan

У Барселоні масові протести через закриття заводу Nissan

Протестувальники перекрили дороги і палять шини

У Барселоні масові протести через закриття заводу Nissan
фото AFP

Японський автовиробник Nissan вирішив закрити завод в Барселоні. Без роботи залишаться приблизно 3000 людей. Але, як відзначають іспанські ЗМІ, під загрозою опинилися ще майже 20 000 «непрямих» робочих місць. Закриття обійдеться компанії в 1 млрд євро, пише ВВС.

Про рішення закрити завод у Каталонії уряду Іспанії доповів особисто глава європейського підрозділу Джанлука де Фіччі.

«Ми шкодуємо про рішення Nissan не тільки піти з Іспанії, але і піти з Європи. Ми не будемо сидіти склавши руки і продовжимо шукати шляхи збереження робочих місць», – прокоментувала міністр закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес Лайя.

Після оголошення про закриття працівники зібралися біля заводу. Учасники акції заблокували в'їзд на територію заводу покришками і підпалили їх. Завод Nissan знаходиться в промисловій зоні неподалік від міжнародного аеропорту Ель-Прат.

Також повідомляється, що учасники протесту перекрили рух деякими дорогами в районі заводу. Інформації про зіткнення з поліцією поки що не надходило.

У Nissan раніше повідомили, що в 2019 році завод в Барселоні працював на 30% від максимальної потужності. У березні цього року в зв'язку з пандемією коронавірусу виробництво було зупинено. На початку травня співробітники оголосили страйк.

Як повідомлялося, Nissan має намір скоротити 20 000 робочих місць по всьому світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті