Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Борги по зарплатах перед медиками зросли на 54% за час карантину — YouControl

Борги по зарплатах перед медиками зросли на 54% за час карантину — YouControl

Аналітики назвали галузі з найбільшою зарплатною заборгованістю на основі даних реєстру Держслужби з питань праці

Борги по зарплатах перед медиками зросли на 54% за час карантину — YouControl
Фото: Укрінформ

Борг по зарплатах перед медиками за період карантину зріс на 54% у порівнянні з заборгованістю станом на 10 березня, коли цей показник досяг майже 15 млн грн. Відповідну статистику повідомляють аналітики системи для перевірки контрагентів YouControl із посиланням на дані реєстру Держслужби з питань праці.

«Найбільший приріст заборгованості спостерігається у таких областях: Львівська (борг збільшився на 6,33 млн грн), Тернопільська (на 1,79 млн грн), Сумська (на 0,39 млн грн) та Київська область (на 0,72 млн грн)» – йдеться в повідомленні YouControl.

Зазначається, що загальний зарплатний борг по Україні знизився за час карантину з 2,93 до 2,85 млрд грн, а борг медикам ріс. Серед лідерів антирейтингу боргів помітні ті області України, де епідемія коронавірусної інфекції розповсюдилась найпотужніше. Дані з реєстру Держслужби свідчать, що найбільша частка боргу припадає на заклади з основним КВЕДом «Діяльність лікарняних закладів» і становить більш ніж 60% загального боргу по медиках.

В YouControl наголошують, що під час перевірки заборгованостей в реєстрі Держслужби з питань праці виявили, що медичні заклади, які мали борг на 18 травня, на 25 травня скоротили його сумарно лише на 10%.

Борги по зарплатах перед медиками зросли на 54% за час карантину — YouControl

Аналітики зазначають, що загалом станом на травень 2020 року обсяг заборгованості по зарплатах за всіма галузями збільшився на 300 млн грн, що є значною тенденцією.

Велика частина від загальної заборгованості припадає на переробну промисловість на підприємствах, що виробляють електрообладнання, включаючи кораблі, повітряні й космічні апарати, військову техніку, зброю та залізничні локомотиви. Сума боргу 129 підприємств із цієї галузі становить 1,26 млрд грн. Для порівняння: борг 94 підприємств, що працюють у харчовій промисловості, становить лише 116 млн грн.

Значну тенденцію в накопиченні боргів показали сфери туризму й харчування. За час карантину, а саме з 10 березня до 18 травня, заборгованість по зарплатах зросла в шість разів – з 263 тис. грн до 1,72 млн грн.

Водночас, згідно даним YouControl, сфера мистецтва, спорту й дозвілля показала найпозитивнішу динаміку скорочення боргу із зарплати в цей період. У травні він зменшився до 27,5 тисяч грн, коли в березні становив майже 120 тисяч грн.

Борги по зарплатах перед медиками зросли за час карантину на 54%  –  YouControl

У розрізі розміру заборгованостей по областях найважчий борговий тягар лежить на Донеччині. На 18 травня сума боргу цієї області становила 579 млн грн.

Також серед лідерів областей-боржників перебувають Харківська, Дніпропетровська та Сумська області, а також місто Київ. Сума боргів цих областей разом зі столицею становить 80% загальної заборгованості та трохи перевищує 2 млрд грн.

В YouControl додали, що інформація про заборгованість підприємств по галузях може включати відхилення, оскільки не всі компанії мають ідентифікаційний номер у реєстрі. Відтак, сума заборгованості непозначених підприємств становить майже 180 млн грн або шість відсотків від загальної суми боргу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті