SpaceX відправила на МКС астронавтів NASA. Пряма трансляція

SpaceX відправила на МКС астронавтів NASA. Пряма трансляція

Старт відбувся о 22:22 за київським часом

SpaceX відправила на МКС астронавтів NASA. Пряма трансляція

Сьогодні космічна компанія SpaceX Ілона Маска здійснить другу спробу відправити на Міжнародну космічну станцію (МКС) астронавтів NASA – Дугласа Херлі і Роберта Бенкена. Старт запланований на 22:22 за київським часом. Це буде перший в історії пілотований політ приватної компанії і перший американський пілотований політ з 2011 року.

Оновлено: з другої спроби погода дозволила провести запуск ракети Falcon 9 з космодрому на мисі Канаверал. SpaceX Ілона Маска відправила в космос корабель Crew Dragon з двома астронавтами. 

А перший ступінь Falcon 9 успішно сів на платформі Of Course I Still Love You. Друга ступінь також успішна відділилася.

Пряма трансляція NASA:

27 травня SpaceX вже намагалася відправити астронавтів на МКС на кораблі Crew Dragon. Проте менш ніж за 17 хвилин до старту пуск ракети-носія з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида було перенесено через несприятливі погодні умови. 

Політ на МКС триватиме 19 годин. Стиковка Crew Dragon з модулем «Гармонія» призначена на 17:27 неділі за київським часом. Відкриття люка і зустріч екіпажів заплановані на 19:45.

Як повідомлялося, після закриття програми Space Shuttle астронавти могли літати в космос тільки на російських «Союзах». У разі успіху Маска «Роскосмос» втратить контракти, які принесли компанії $4 млрд за дев'ять років, а SpaceX застовпить за собою місце головного космічного підрядника NASA. Середня ціна доставки одного астронавта на МКC за ці роки склала $55,3 млн, в останні роки NASA платила «Роскосмосу» по $80 млн за людину. За дев'ять років американці купили 70 місць на «Союзах» за $3,9 млрд. Тепер «Роскосмос» може втратити ці контракти – але тільки після того, як ракета і корабель SpaceX доведуть свою надійність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті