Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
У Парижі вперше після пожежі відкрили площу перед собором Паризької Богоматері

У Парижі вперше після пожежі відкрили площу перед собором Паризької Богоматері

Бруківку очистили від свинцю за спеціальною технологією

У Парижі вперше після пожежі відкрили площу перед собором Паризької Богоматері
фото DR

У Парижі в неділю, 31 травня, вперше з квітня 2019 року відкрилася площа перед собором Паризької Богоматері, передає RFI. Раніше її закрили через загрозу отруєння свинцем, який розплавився під час пожежі в Нотр-Дамі.

Як розповіли в мерії Парижа, для того, щоб знову пустити прихожан і туристів на площу перед собором, бруківку очистили за спеціальною технологією.

Вперше про загрозу зараження паризьких вулиць свинцем після загоряння в соборі Нотр-Дам заговорили в липні 2019 року. Під час пожежі розплавилися близько 300 тонн свинцю, який містився в елементах даху і шпилі будівлі. Через це роботи зі зміцнення зруйнованого собору довелося призупинити майже на місяць, а вулиці навколо Нотр-Дама перекрили. Підвищену концентрацію свинцю виявили в тому числі і в школах, які знаходяться біля собору.

Перед тим, як відкрити площу перед Нотр-Дамом, паризька мерія відзвітувала про ретельне очищення території. Бруківку обробили миючим засобом, розпорошуючи його під «дуже високим тиском». Лавки і горщики з рослинами покрили спеціальним гелем, а верхні 40 сантиметрів ґрунту навколо площі замінили.

Як розповіли в міській владі, проби, взяті 7 травня, показали, що вміст свинцю на поверхнях близько Нотр-Дама в п'ять разів нижчий за максимально допустимий. Мерія Парижа також пообіцяла проводити щотижневу санітарну обробку території.

Підійти впритул до фасаду собору після 31 травня все ж не вийде: третину площі залишать за парканом для продовження реставраційних робіт. Французька влада планує завершити реконструкцію Нотр-Даму до 2024 року, коли в Парижі пройдуть Олімпійські ігри.

Офіційно про перенесення термінів відновлення собору не повідомляли, хоча реставрація переривалася кілька разів через загрозу зараження свинцем і пандемію коронавірусу.

Про те, що було досягнуто в плані відновлення будівлі – в матеріалі «Рік після пожежі в Нотр-Дамі: які зрушення відбулися за цей час і хто винен».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті