Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
МВФ розгляне питання кредиту для України 5 червня – голова Мінфіну

МВФ розгляне питання кредиту для України 5 червня – голова Мінфіну

Надходження першого траншу коштів очікують одразу після прийняття рішення

МВФ розгляне питання кредиту для України 5 червня – голова Мінфіну
Сергій Марченко, міністр фінансів України
Фото: mof.gov.ua

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) розгляне питання нової кредитної програми для України 5 червня. Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

«За інформацією, отриманою з Фонду, засідання очікується орієнтовно 5 червня… Після Ради директорів буде транш», – сказав Марченко в інтерв'ю РБК-Україна.

Міністр пояснив, що Фонд буде розглядати для України 18-місячну програму stand-by замість трирічної Extended fund facility, оскільки прогнозування на довгий період істотно ускладняється в умовам пандемії.

Очільник Мінфіну також нагадав, що зараз змінюється голова місії МВФ в Україні: замість Рона ван Родена буде Іванна Владкова-Холлар.

Україна очікує отримати перший транш коштів від МВФ у сумі $1,9 млрд у червні, ще $1,6 млрд восени та $1,5 млрд у наступному році: кредити надаватимуться на п’ять років.

Голова Мінфіну також зазначив, що підстави для чергового перегляду бюджету відсутні.

«Я не бачу проблеми у виконанні видаткової частини бюджету. Що стосується дохідної частини бюджету, оскільки ми скорегували план по доходах з урахуванням перегляду макропоказників, план у травні за загальним фондом, я сподіваюся, буде виконаний», – зазначив він.

«Ніяких панічних настроїв немає і бути не може. План по доходах, думаю, буде виконано, незважаючи на складний в плані економічної динаміки травень, враховуючи падіння промислового виробництва в квітні (більше 16%) і згасання економічної активності у країні», – додав міністр.

Марченко також зазначив, що існують передумови для зниження прибутковості за облігаціями внутрішньої державної позики

«Прибутковість дуже приваблива. І ми бачимо передумови для її зниження… Ми у травні зайняли більше 50 млрд гривень. Цього достатньо, щоб зараз фінансувати бюджет. Хоча потенційно ми могли зайняти і більше», – підкреслив він.

Як повідомлялося, залишок коштів на єдиному казначейському рахунку на 1 червня сягнув 32,489 млрд грн, що на 84,3% більше ніж місяцем раніше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті