Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Економіка США після нинішньої кризи буде відновлюватися 10 років – економісти

Економіка США після нинішньої кризи буде відновлюватися 10 років – економісти

Спочатку буде різкий стрибок після зняття обмежень, але потім – сповільнення

Економіка США після нинішньої кризи буде відновлюватися 10 років – економісти
фото DR

Американській економіці буде потрібно майже 10 років на відновлення після кризи, викликаної пандемією коронавірусу, а також карантинними обмеженнями, передає FinMarket з посиланням на доповідь Бюджетного управління Конгресу США (CBO).

Прогноз для економіки США на 2020-2030 роки, оприлюднений CBO в травні, передбачає, що обсяг ВВП в реальному вираженні за цей період буде на 3%, або $7,9 трлн нижчим, ніж очікувалося в січні поточного року, йдеться в доповіді, опублікованій CBO у відповідь на запит лідера демократів у Сенаті Чака Шумера.

У номінальному вираженні ВВП буде нижчим на 5,3%, або $15,7 трлн, відзначають в CBO. Різниця в показниках реального і номінального ВВП практично повністю відображає очікуване уповільнення інфляції в результаті пандемії.

Згідно з доповіддю, обсяг ВВП США не досягне рівнів, що прогнозувалися CBO в січні, раніше четвертого кварталу 2029 року.

Програми для порятунку економіки обсягом $3,3 трлн, схвалені Конгресом з березня цього року, лише «частково пом'якшать погіршення економічних умов», очікують в CBO.

«Ми побачимо початковий стрибок економіки після скасування карантину, проте в подальшому, я думаю, економіка буде рости повільніше, ніж це відбувалося до пандемії COVID-19», – відзначає головний економіст з ринків США BofA Merrill Lynch Мішель Мейєр.

«Знадобиться тривалий час для одужання. Цей хворобливий економічний шок залишить рубці», – стверджує вона.

Згідно з травневим прогнозом CBO, ВВП США в четвертому кварталі 2020 року зменшиться на 5,6% в річному вираженні. До початку пандемії прогнозувалося зростання на 2,2%.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз падіння світового ВВП в 2020 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті