Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
АМКУ попередньо оцінив дії ДТЕК у Бурштинському енергоострові як монопольне зловживання,

АМКУ попередньо оцінив дії ДТЕК у Бурштинському енергоострові як монопольне зловживання,

ДТЕК має місяць підготуватись до засідання АМКУ, де буде розглядатись питання

АМКУ попередньо оцінив дії ДТЕК у Бурштинському енергоострові як монопольне зловживання,
фото www.facebook.com/amc.gov.ua

Антимонопольний комітет (АМКУ)завершив стадію збору і аналізу доказів у справі щодо зловживань акціонерним товариством «ДТЕК Західенерго» та товариством з обмеженою відповідальністю «Д. Трейдінг» в Зоні «Бурштинського енергоострову».

Як повідомляє пресслужба АМКУ, компаніям-відповідачам надіслано подання про попередні висновки – юридичний документ, який описує зібрані комітетом докази та дає можливість фігурантам справи підготуватися до засідання Комітету, де питання буде розглядатися.

Як відомо, розслідування АМКУ розпочалось у жовтні 2019 року.

Комітет зазначає, що за попередніми результатами розслідування, група ДТЕК в липні-жовтні минулого року займала монопольне становище на регіональному ринку комерційного продажу електроенергії і балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження в торговій зоні острова «Бурштинської ТЕС».

З кінця липня 2019 року «ДТЕК Західенерго» зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажу на балансуючому ринку за більш високими для споживачів цінами.

У липні-жовтні 2019 року «ДТЕК Західенерго» встановлював на ринку «на добу наперед» в години максимального навантаження завищені та економічно необґрунтовані ціни на продаж електричної енергії.

«Такі дії відповідача у справі були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, отже, кваліфікуються Антимонопольним комітетом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем», – йдеться в повідомленні.

В АМКУ додають, що конкуренцію ПАТ «ДТЕК Західенерго» могла б скласти електроенергія з сусідніх європейських країн, перш за все Словаччини, де в досліджуваний період вона була значно дешевшою. Однак ТОВ «Д. Трейдінг», яке входить до тієї ж групи «ДТЕК», викуповувало більшу частину пропускної спроможності напрямку Словаччина-Україна, що обмежувало імпорт. Тобто, «ДТЕК Західенерго» міг диктувати свої умови всьому ринку, наголошує комітет.

«Бурштинський енергоостів» – це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Історично склалося, що ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від «материкової» України.

Нагадаємо: на початку березня Європейське енерготовариство вирішило співпрацювати з АМКУ у розслідуванні справи проти ДТЕК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті