АМКУ попередньо оцінив дії ДТЕК у Бурштинському енергоострові як монопольне зловживання,
ДТЕК має місяць підготуватись до засідання АМКУ, де буде розглядатись питання

Антимонопольний комітет (АМКУ)завершив стадію збору і аналізу доказів у справі щодо зловживань акціонерним товариством «ДТЕК Західенерго» та товариством з обмеженою відповідальністю «Д. Трейдінг» в Зоні «Бурштинського енергоострову».
Як повідомляє пресслужба АМКУ, компаніям-відповідачам надіслано подання про попередні висновки – юридичний документ, який описує зібрані комітетом докази та дає можливість фігурантам справи підготуватися до засідання Комітету, де питання буде розглядатися.
Як відомо, розслідування АМКУ розпочалось у жовтні 2019 року.
Комітет зазначає, що за попередніми результатами розслідування, група ДТЕК в липні-жовтні минулого року займала монопольне становище на регіональному ринку комерційного продажу електроенергії і балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження в торговій зоні острова «Бурштинської ТЕС».
З кінця липня 2019 року «ДТЕК Західенерго» зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажу на балансуючому ринку за більш високими для споживачів цінами.
У липні-жовтні 2019 року «ДТЕК Західенерго» встановлював на ринку «на добу наперед» в години максимального навантаження завищені та економічно необґрунтовані ціни на продаж електричної енергії.
«Такі дії відповідача у справі були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, отже, кваліфікуються Антимонопольним комітетом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем», – йдеться в повідомленні.
В АМКУ додають, що конкуренцію ПАТ «ДТЕК Західенерго» могла б скласти електроенергія з сусідніх європейських країн, перш за все Словаччини, де в досліджуваний період вона була значно дешевшою. Однак ТОВ «Д. Трейдінг», яке входить до тієї ж групи «ДТЕК», викуповувало більшу частину пропускної спроможності напрямку Словаччина-Україна, що обмежувало імпорт. Тобто, «ДТЕК Західенерго» міг диктувати свої умови всьому ринку, наголошує комітет.
«Бурштинський енергоостів» – це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Історично склалося, що ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від «материкової» України.
Нагадаємо: на початку березня Європейське енерготовариство вирішило співпрацювати з АМКУ у розслідуванні справи проти ДТЕК.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].