Захворіло у світі
11,089,137
Померло у світі
525,400
Вилікувалось у світі
5,888,664
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Слідом за США: в Парижі десятки тисяч людей вийшли на протест проти поліцейського насилля (ВІДЕО)

Слідом за США: в Парижі десятки тисяч людей вийшли на протест проти поліцейського насилля (ВІДЕО)

Акцій у Франції відбулась після оприлюднення нових звітів про причини смерті темношкірого хлопця Адама Траоре в 2016 році

Слідом за США: в Парижі десятки тисяч людей вийшли на протест проти поліцейського насилля (ВІДЕО)
фото twitter.com/xfeminur/

У Парижі пройшла багатотисячна акція протесту проти поліцейського насильства в зв'язку з новими медичними звітами про причини смерті темношкірого хлопця Адама Траоре в 2016 році.

Як повідомляє DW, попри заборону масових заходів через пандемію коронавірусу, демонстрації взяли участь понад 20 000 осіб.

Багато учасників мітингу проводили прямі паралелі з протестами в США через загибель афроамериканця Джорджа Флойда. Багато присутні тримали в руках таблички з написом Black lives matter («Життя чорних важливі»»), а також з фразою «Я не можу дихати», яку повторював Флойд перед смертю.

Акція протесту переросла у протистояння між правоохоронцями та мітингувальниками. Протестуючі кидали в правоохоронців пляшки та каміння, підпалювали сміттєві баки і велосипеди. Поліцейські у відповідь застосували сльозогінний газ і гумові кулі.

Масові протести пройшли і в інших французьких містах – 2500 чоловік зібралися в Ліллі, 1800 – в Марселі, 1200 учасників – в Ліоні.

Організатором акції виступила Асса Траоре – сестра молодої людини, який загинув невдовзі після затримання поліцією в 2016 році у віці 24 років. Тижнем раніше були оприлюднені два різних висновку судмедекспертів про причини загибелі Адама Траоре. Дослідження, проведене на замовлення родичів загиблого, показало, що смерть наступила від наслідків удушення в результаті дій поліцейських. Інший же звіт про розтин назвав причиною смерті «серцевий набряк», пов'язаний з поганим станом здоров'я Траоре.

нагадаємо:

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті