Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
Деякі глобальні компанії планують вивести свої фінансові операції з Гонконгу

Деякі глобальні компанії планують вивести свої фінансові операції з Гонконгу

У результаті припинення особливих відносин Гонконгу з США товари будуть обкладатися більш високими ставками

Деякі глобальні компанії планують вивести свої фінансові операції з Гонконгу
фото pixabay.com

Деякі глобальні компанії розглядають можливість перенесення частини фінансових операцій з Гонконгу через плани США відкликати особливий режим для міста, повідомили високопоставлені банкіри. Це може стати ще одним ударом по статусу території як великого фінансового центру, пише Reuters.

Президент США Дональд Трамп повідомив 29 травня, що наказав своїй адміністрації почати процес позбавлення Гонконгу особливого статусу, у відповідь на плани КНР ввести в місті новий закон про безпеку.

На цьому тлі деякі глобальні компанії розглядають можливість перенесення частини своїх корпоративних казначейських операцій в такі країни, як Сінгапур, Малайзія, Таїланд і В'єтнам, анонімно повідомили чотири високопоставлених банкіри, знайомих із ситуацією.

«Казначейські операції компаній слідують за торговим потоком, а тепер є багато питань навколо статусу Гонконгу як центру торгівлі», – сказав співробітник одного з провідних світових банків, який спеціалізується на торговому фінансуванні і базується в Гонконгу.

Торгові потоки можуть постраждати, якщо в результаті припинення особливих відносин Гонконгу з США товари міста будуть обкладатися такими ж – більш високими – ставками, які платять компанії в материковому Китаї. Нульові тарифні ставки Гонконгу на американський імпорт також під загрозою.

«Деякі (транснаціональні корпорації) розглядають можливість перенесення спочатку частини своїх казначейських операцій з Гонконгу, і поступово будуть це розширювати», – сказав банкір.

Одна з провідних роздрібних мереж США, яка управляє сотнями магазинів по всій Азії, вже веде переговори з банками про перенесення деяких операцій, пов'язаних з управлінням коштами, з Гонконгу в Сінгапур, сказав банкір.

Нагадаємо, президент Трамп заявив, що його адміністрація почне відкликати ряд особливих привілеїв, наданих Гонконгу, після того, як Китай прийняв рішення ввести для цієї території нове законодавство про безпеку. За словами Трампа, Гонконг більше не володіє автономією, достатньою для привілейованого ставлення. Він звинуватив Пекін у заміні принципу «одна країна, дві системи» на режим «одна країна, одна система».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті