Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Суд скасував рішення про арешт Жеваго – адвокат бізнесмена

Суд скасував рішення про арешт Жеваго – адвокат бізнесмена

Адвокат в заяві наголошує, що його клієнт «не перебував і не перебуває в міжнародному розшуку, не ховався і не переховується від органів досудового розслідування і суду»

Суд скасував рішення про арешт Жеваго – адвокат бізнесмена
Костянтин Жеваго
Фото: УНІАН

Київський апеляційний суд 25 травня 2020 року скасував рішення про затримання і утримання під вартою екснародного депутата, співвласника Ferrexpo і групи «Фінанси і Кредит» Костянтина Жеваго, яке було прийняте Печерським районним судом Києва на початку грудня 2019 року. Про це повідомила пресслужба бізнесмена з посиланням на його адвоката, ім'я якого не називається, передає Інтерфакс-Україна.

«Рішенням апеляційної інстанції встановлено, що Жеваго не перебував і не перебуває в міжнародному розшуку, не ховався і не переховується від органів досудового розслідування і суду, а також те, що відсутні правові підстави для взяття Жеваго під варту», – йдеться в заяві адвоката, поширеному в четвер, 4 червня.

За словами правозахисника, рішення Печерського суду від грудня 2019 було прийнято з істотними порушеннями Кримінального процесуального кодексу.

Адвокат окрім того додав, що ця суддя Печерського райсуду знаходиться на лаві підсудних за відкритим ще в 2014 році справі за обвинуваченням про завідомо неправосудному рішенні, відмовивши прокуратурі в продовженні домашнього арешту, тому може перебувати в залежності від слідчих ГБР і співробітників прокуратури.

У заяві також вказується, що апеляційний суд розглянув скаргу на рішення Печерського суду тільки через 6 місяців через неявку прокурорів, хоча за вимогами КПК повинен був зробити це в 3-денний термін.

Адвокат стверджує, що прокуратура протягом п'яти років збирала докази причетності Жеваго до вчинення протиправних діянь, проте в матеріалах справи відсутній доказова база, а міститься «одна белетристика» і фальсифікація доказів. Захисник додав, що не залишить «безкарним беззаконня і свавілля влади».

Нагадаємо: 23 вересня 2019 року Жеваго викликали у ДБР на 27 вересня, аби повідомити про підозру. 9 жовтня 2019 року ДБР заочно вручило підозру Жеваго та оголосило його у міжнародний розшук. Пізніше рада директорів Ferrexpo заявила, що Костянтин Жеваго не отримував ніяких юридичних повідомлень від держорганів. 

У березні цього року президент Володимир Зеленський попросив генерального директора Кременчуцького автомобільного заводу (КрАЗ) передати власнику підприємства Костянтину Жеваго прохання вийти на зв’язок

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті