Захворіло у світі
12,721,778
Померло у світі
565,219
Вилікувалось у світі
7,006,407
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Забезпечити низьку ставку за всією іпотекою без підтримки держави складно – банкіри

Забезпечити низьку ставку за всією іпотекою без підтримки держави складно – банкіри

Здешевлення потребуватиме рефінансування НБУ чи компенсацій з бюджету

Забезпечити низьку ставку за всією іпотекою без підтримки держави складно – банкіри
Фото: стопкадр круглого столу «Фінансовий клуб»

Забезпечити низьку ставку за всіма іпотечними програмами без підтримки держави буде складно. Про це банкіри розповіли під час круглого столу, проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

«З огляду на вартість ресурсів ми не можемо собі дозволити зробити в чистому вигляді ефективну процентну ставку в 10%. Для реалізації 10% і нижче нам буде необхідна підтримка державних інституцій: або рефінансування НБУ під дешевший ресурс, або компенсація відсоткової ставки позичальникові з держбюджету, або місцеві програми», – пояснив начальник управління департаменту роздрібного банкінгу «Укргазбанку» Віталій Годун.

Голова правління Агентства з рефінансування житлових кредитів Сергій Волков також вважає, що знизити ставку до 10% надзвичайно складно без субсидування процентних ставок.

«Такий інструмент у світі використовується, але він повинен бути націлений на вузький клієнтський сегмент: ветерани, колишні військові. Якщо такий інструмент застосовується в цілому по ринку, то це призводить до перекосу, і програми згортаються через дефіцит джерел фінансування. Інший спосіб зниження ставок – запуск повнофункціональної моделі іпотечного ринку. У такій моделі я бачу 8%, може, навіть до 6% річних», – розповів експерт.

За даними заступниці директора департаменту роздрібних клієнтів «Кредобанку» Ольгі Мухи, середні ефективні ставки по іпотеці по ринку вже 15-17%.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у травні заявляв, що працює над появою в Україні іпотеки для кожного під 10%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті