Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Асоціація газового ринку наполягає на підвищенні тарифів операторів ГРМ

Асоціація газового ринку наполягає на підвищенні тарифів операторів ГРМ

НКРЕКП вважає тариф достатнім

Асоціація газового ринку наполягає на підвищенні тарифів операторів ГРМ
фото facebook.com/tsoua2020

Асоціація газового ринку закликає Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  утриматися від скасування другого етапу підвищення тарифів операторів газорозподільчих мереж (ГРМ). Про це повідомляється на сайті Асоціації.

«НКРЕКП пропонує зменшити в тарифах операторів ГРМ витрати на закупівлю газу для покриття виробничо-технологічних витрат на суму 2,25 млрд грн. Наголошуємо на тому, що це нанесе прямі збитки операторам ГРМ та унеможливить проведення ними розрахунків з Оператором ГТС», – зазначається у повідомленні.

За оцінкою операторів ГРМ, у випадку прийняття проєктів рішень системні оператори понесуть збитки у розмірі не менше 3,3 млрд грн.

Проте, згідно з повідомленням, 3 червня на засіданні НКРЕКП було схвалено проєкти рішень про скасування другого етапу підвищення тарифів операторів ГРМ: серед формальних підстав – тенденція до зниження ціни природного газу на нерегульованому сегменті оптового ринку природного газу і як наслідок зменшення статті витрат на закупівлю газу для покриття виробничо-технологічних витрат.

У свою чергу генеральний директор «Оператор ГТС України» Сергій Макогон заявив, що відсутність розрахунків за газ може паралізувати роботу держкомпанії. «Облгази відкрито заявляють, що не платитимуть Оператору ГТС за свої відбори газу на технологічні втрати. НКРЕКП вважає, що тариф достатній. Закликаємо розібратися в ситуації», – йдеться в його дописі у Facebook.

Як повідомлялося, НКРЕКП пропонувала скасувати пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті