Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
«Подивіться на це»: Путін звернувся до власника «Норнікеля» через катастрофу в Норильську

«Подивіться на це»: Путін звернувся до власника «Норнікеля» через катастрофу в Норильську

Провести своєчасну заміну резервуварів було б значно дешевше

«Подивіться на це»: Путін звернувся до власника «Норнікеля» через катастрофу в Норильську
Фото: ilya_torgonskyi / Instagram

Відремонтувати прогнилий резервуар для зберігання палива обійшлося б в рази дешевше, ніж тепер ліквідувати наслідки аварії, внаслідок якої з резервуару «Норнікеля» вилилося 21 000 тонн дизельного палива в грунти і водойми. Про це заявив президент РФ Владімір Путін на нараді з власником «Норнікеля», найбагатшим бізнесменом Росії Володимиром Потаніним. Про це передає РБК.

На питання Путіна про те, у скільки обійдеться ліквідація наслідків від розливу палива, Потанін повідомив, що на роботи може знадобитися 10 млрд руб. і більше.

Путін попросив Потаніна назвати вартість заміни одного резервуара для зберігання палива.

«Мільярди, ви сказали, а скільки коштує одна ємність, яку зараз ви будете міняти?» – запитав Путін.

«Одна ємність, не можу поки сказати. Витрати в сотнях мільйонів поки йдуть», – сказав Потанін.

«Одна ємність, я думаю, що менше. Один резервуар, де зберігалося паливо, коштує набагато менше, в рази. Просто незрівнянно, – сказав Путін. – Я до чого, якби своєчасно поміняли резервуар, і шкоди не було б екологічної, і витрати такі не потрібно було б нести компанії».

«Просто подивіться на це уважно всередині компанії, але зараз я ще скажу про це. Сподіваюся, що вся робота, про яку зараз було сказано, буде проведена спільними зусиллями і ефективно», – додав президент РФ.

Путін зазначив, що через аварію в Норильську «під загрозою опинилося і здоров'я людей, і тендітній природі Арктичної зони завдано серйозної шкоди». Президент попросив всі задіяні структури, «МНС само собою», взяти ситуацію під повний особливий контроль.

«Безумовно, потрібно розібратися в причинах: ретельно і абсолютно безкомпромісно. Об'єктивно оцінити збиток <...>, сподіваюся, що і фінансові питання будуть вирішені так, як було запропоновано керівником компанії», – сказав президент.

Аварія сталася 29 травня. З резервуара на території ТЕЦ-3 вилилося 21 000 тонн дизеля. «Росприроднадзор» вказував, що 6000 тонн потрапили в грунт, а 15 000 тонн проникли у водойми.

Паливо опинилося в річках Амбарна і Далдикан, а також майже у всіх їх притоках. «Норнікель» спочатку заперечував, що дизель проник у річку Пясина, яка впадає в Карське море. За даними Генпрокуратури, паливо все ж виявлено в цій водоймі. Начальник аварійно-рятувальної групи морської рятувальної служби в Мурманську ствреджує, що в річки потрапило близько 18 000 тонн дизеля, розмір паливної плями склав 1 км на 150 м.

Нагадаємо, через катастрофу за один день, 4 червня, статки власника ГМК «Норильський нікель» Володимира Потаніна скоротилися на $1,5 млрд.

Нагадаємо, у Норильську сталася масштабна екологічна катастрофа через розлив нафтопродуктів.

Путін 3 червня підтримав рішення ввести в Норильську режим НС федерального характеру. В процес ліквідації аварії залучені нафтові компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті