«Подивіться на це»: Путін звернувся до власника «Норнікеля» через катастрофу в Норильську
Провести своєчасну заміну резервуварів було б значно дешевше

Відремонтувати прогнилий резервуар для зберігання палива обійшлося б в рази дешевше, ніж тепер ліквідувати наслідки аварії, внаслідок якої з резервуару «Норнікеля» вилилося 21 000 тонн дизельного палива в грунти і водойми. Про це заявив президент РФ Владімір Путін на нараді з власником «Норнікеля», найбагатшим бізнесменом Росії Володимиром Потаніним. Про це передає РБК.
На питання Путіна про те, у скільки обійдеться ліквідація наслідків від розливу палива, Потанін повідомив, що на роботи може знадобитися 10 млрд руб. і більше.
Путін попросив Потаніна назвати вартість заміни одного резервуара для зберігання палива.
«Мільярди, ви сказали, а скільки коштує одна ємність, яку зараз ви будете міняти?» – запитав Путін.
«Одна ємність, не можу поки сказати. Витрати в сотнях мільйонів поки йдуть», – сказав Потанін.
«Одна ємність, я думаю, що менше. Один резервуар, де зберігалося паливо, коштує набагато менше, в рази. Просто незрівнянно, – сказав Путін. – Я до чого, якби своєчасно поміняли резервуар, і шкоди не було б екологічної, і витрати такі не потрібно було б нести компанії».
«Просто подивіться на це уважно всередині компанії, але зараз я ще скажу про це. Сподіваюся, що вся робота, про яку зараз було сказано, буде проведена спільними зусиллями і ефективно», – додав президент РФ.
Путін зазначив, що через аварію в Норильську «під загрозою опинилося і здоров'я людей, і тендітній природі Арктичної зони завдано серйозної шкоди». Президент попросив всі задіяні структури, «МНС само собою», взяти ситуацію під повний особливий контроль.
«Безумовно, потрібно розібратися в причинах: ретельно і абсолютно безкомпромісно. Об'єктивно оцінити збиток <...>, сподіваюся, що і фінансові питання будуть вирішені так, як було запропоновано керівником компанії», – сказав президент.
Аварія сталася 29 травня. З резервуара на території ТЕЦ-3 вилилося 21 000 тонн дизеля. «Росприроднадзор» вказував, що 6000 тонн потрапили в грунт, а 15 000 тонн проникли у водойми.
Паливо опинилося в річках Амбарна і Далдикан, а також майже у всіх їх притоках. «Норнікель» спочатку заперечував, що дизель проник у річку Пясина, яка впадає в Карське море. За даними Генпрокуратури, паливо все ж виявлено в цій водоймі. Начальник аварійно-рятувальної групи морської рятувальної служби в Мурманську ствреджує, що в річки потрапило близько 18 000 тонн дизеля, розмір паливної плями склав 1 км на 150 м.
Нагадаємо, через катастрофу за один день, 4 червня, статки власника ГМК «Норильський нікель» Володимира Потаніна скоротилися на $1,5 млрд.
Нагадаємо, у Норильську сталася масштабна екологічна катастрофа через розлив нафтопродуктів.
Путін 3 червня підтримав рішення ввести в Норильську режим НС федерального характеру. В процес ліквідації аварії залучені нафтові компанії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].