Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Конкурент Tesla, виробник електровантажівок Nikola дебютував на біржі з ринковою вартістю $12 млрд

Конкурент Tesla, виробник електровантажівок Nikola дебютував на біржі з ринковою вартістю $12 млрд

Найбільший власник акцій Nikola Motor - засновник компанії Тревор Мільтон - став мільярдером

Конкурент Tesla, виробник електровантажівок Nikola дебютував на біржі з ринковою вартістю $12 млрд
Фото Nikola Corp.

Американський виробник електровантажівок Nikola Motor дебютував на біржі Nasdaq. В кінці першого дня торгів 4 червня 2020 року вартість акцій досягла $ 33,75 за штуку, а ринкова капіталізація компанії склала близько $12 млрд, передає Forbes.

При цьому вартість частки найбільшого акціонера компанії Тревора Мільтона Forbes оцінює приблизно в $3,7 млрд станом на момент закриття торгів у четвер.

Вихід Nikola на біржу можна вважати одним з найсміливіших дебютів на Уолл-Стріт для високотехнологічного транспортного стартапу з часів IPO Tesla десять років тому.

В останні місяці інтерес до компанії зростав, і, за словами Мільтона, не тільки з боку інвесторів, які готувалися до виходу Nikola на NASDAQ.

«Зараз ми ведемо переговори практично з кожним виробником автокомпонентів в світі», – розповів він Forbes. Частково це відбулося завдяки приходу до ради директорів Nikola Стіва Гірскі, колишнього заступника голови ради директорів General Motors. Стрімке вихід Nikola на NASDAQ стався в результаті зворотного злиття з публічною компанією Гірскі VectoIQ, яке було завершено 2 червня.

«Цікаво, що до співпраці з нами відкриті групи, від яких ви цього не очікуєте», – сказав Гірскі, натякнувши, що в найближчі тижні може бути оголошено про нові партнерства.

 Зараз Nikola працює спільно з італо-американської корпорацією СnH / Iveco над створенням електричних вантажівок Nikola Tre, які з'являться на європейському ринку в 2021 році.

 Частина цих вантажівок піде на експорт в США.

«Наступного року в нас почнеться повномасштабний випуск вантажівок в німецькому Ульмі, а ще через рік – тут, в Арізоні», – зазначив Мільтон.

Як і Tesla Ілона Маска, Nikola планує будувати станції для заправки своїх автомобілів. На цьому тижні компанія оголосила, що збирається придбати у норвезької компанії Nel обладнання на $30 млн, щоб виробляти 40 000 кг водню в день з води і відновлюваного електрики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті