Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Центральні банки «не можуть вилікувати вірус»

Центральні банки «не можуть вилікувати вірус»

Безпрецедентне монетарне стимулювання не може впоратися з основними проблемами в глобальній економіці

Центральні банки «не можуть вилікувати вірус»
фото www.flickr.com/photos/alexguibord/9370726787/

Безпрецедентний рівень монетарного стимулювання не може впоратися з основними проблемами в світовій економіці. Про це заявив колишній член ради Федеральної резервної системи Ренді Крошнер передає CNBC.

Центральні банки по всьому світу зробили рішучі дії після того, як в середині березня почалася пандемія коронавірусу, змусивши уряди закрити свою економіку. ФРС знизила процентні ставки і ввела ряд програм кредитування, які можуть залучити більше 6 трлн в економіку США.

У четвер Європейський центральний банк оголосив про збільшення своєї пандемічної програми за екстреними закупівель державних і корпоративних облігацій на 600 млрд євро, яка досягла 1,35 трлн євро.

«Центральні банки надзвичайно сильні, але вони не можуть вилікувати вірус, вони не можуть розблокувати економіки, вони не можуть замінити розірвані ланцюжки поставок», – сказав Крошнер.

«Центральні банки можуть спробувати запобігти фінансовій кризі, надати підтримку в якості моста до нового балансу, але пройде деякий час, перш ніж ми досягнемо нового балансу, і це буде непросто», – сказав він.

Крім постійної підтримки глобальних ринків капіталу, центральні банки зробили інші дії під час пандемії, що також дозволило урядам використовувати інші інструменти в спробі зміцнити свою економіку і допомогти відновитися після кризи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті