У Франції штраф за розкидання сміття на вулиці збільшать більш як в 10 разів - до 750 євро

У Франції штраф за розкидання сміття на вулиці збільшать більш як в 10 разів - до 750 євро

Через пандемію коронавірусу кількість сміття суттєво зросла

У Франції штраф за розкидання сміття на вулиці збільшать більш як в 10 разів - до 750 євро
фото pixabay.com

У Франції уряд готується ввести штраф в розмірі від 135 євро і вище за розкидання сміття. Про це 7 червня повідомляє France-Presse з посиланням на держсекретаря з питань екологічного переходу Брюн Пуарсон.

Очікується, що відповідний урядовий декрет буде представлений на розгляд кабінету міністрів вже в середині червня. Якщо його схвалять, штраф за викинуті в недозволеному місці недопалки чи сміття складе 135 євро. Зараз його сума дорівнює 68 євро.

Однією з причин поспішити зі збільшенням розміру штрафу стало зростання санітарних відходів на тлі епідемії COVID-19, пише RFI.

З часу введення карантину в багатьох країнах світу, в тому числі і у Франції, екологічна обстановка покращилася. Однак у міру пом'якшення карантинних заходів на вулицях все частіше можна побачити викинуті маски і гумові рукавички.

14 травня на своїй сторінці в Twitter служба паризьких прибиральників опублікувала фотографію з зображенням масок і рукавичок, які валяються на землі, супроводивши публікацію наступним написом: «Ми повинні їм роздати віники, ці люди не заслуговують на маски».

Як передає AFP, згідно з новим декретом, штраф в деяких випадках може зрости з 135 євро до 375 або навіть 750 євро, в разі якщо на порушника буде складено поліцейський протокол.

У міністерстві екологічного переходу Франції відзначають, що збільшення штрафу вписується в схвалену ще в 2018 році стратегію розвитку в країні економіки замкнутого циклу і переробки відходів.

До санітарної кризи щомісяця на французьких заводах методом спалювання при температурі 800° C знищувалися понад 200 млн хірургічних масок, а щорічний обсяг медичних відходів в країні становив 700 тисяч тонн. Ціна за переробку однієї тонни варіювалася від 200 до 1200 євро.

У зв'язку з пандемією держава в терміновому порядку вирішила імпортувати один мільярд масок, а також активізувати місцеве виробництво, проте сама влада визнає, що індустрія з їх утилізації поки що не пристосована до нових реалій.

Між тим вчені дослідили міські парки і виявили, що чим різноманітніші в них дерева, тим вищий імунітет у міських жителів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло