Уряд Іспанії планує заробити 724 млн євро, запровадивши податок на пластикову упаковку

Уряд Іспанії планує заробити 724 млн євро, запровадивши податок на пластикову упаковку

Проект може набрати чинності у першій половині 2021 року

Уряд Іспанії планує заробити 724 млн євро, запровадивши податок на пластикову упаковку
фото pixabay.com

Уряд Іспанії затвердив проект закону, який вводить новий податок на пластикові відходи. Податок стосуватиметься виробництва, імпорту або придбання пластикової упаковки, яка не використовується повторно (одноразової), з інших країн Євросоюзу для використання на іспанському ринку, повідомляє El Pais з посиланням на іспанське Міністерство екологічного переходу.

Розмір податку складатиме 0,45 євро на кілограм упаковки. За розрахунками уряду, це дозволить збирати щороку в бюджет близько 724 млн євро.

Проект є частиною заходів, ініційованих Єврокомісією для скорочення кількості сміття, і може набрати чинності орієнтовно у першій половині 2021 року.

Подібний податок планують запровадити Італія та Великобританія.

Міністр екологічного переходу Тереза Рібера наголосила на «абсолютно непропорційному, нераціональному та безвідповідальному» використанні пластикової упаковки.

Нагадаємо, у березні 2019 року Європарламент схвалив закон, який передбачає поступову заборону в Євросоюзі одноразових пластикових виробів.

З 2021 року мають заборонити пластикові столові прилади одноразового використання (виделки, ножі, ложки та палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери і чашки з пінополістиролу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло