Захворіло у світі
44,495,972
Померло у світі
1,174,225
Вилікувалось у світі
30,058,850
Захворіло в Україні
370,417
Померло в Україні
6,868
Вилікувалось в Україні
151,632
Фонд гарантування вкладів попередив про шахрайські дії

Фонд гарантування вкладів попередив про шахрайські дії

Кредиторам неплатоспроможних банків обіцяють прискорити повернення коштів

Фонд гарантування вкладів попередив про шахрайські дії
Фото: УНІАН

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб попередив про шахрайські ді окремих компаній, які обіцяють прискорити повернення коштів кредиторам неплатоспроможних банків. Про це повідомляється на сайті Фонду у середу.

«Фонд гарантування вкладів попереджає про шахрайські дії деяких компаній, які свідомо вводять в оману своїх клієнтів, пропонуючи за певну плату своє «сприяння» в поверненні коштів кредиторам неплатоспроможних банків, зокрема, вкладникам 200+ (понад 200 тис грн – Mind) та юридичним особам. Закликаємо кредиторів бути обачними та утриматися від оплати таких «послуг», – зазначається у повідомленні.

У повідомленні також зазначається, що якщо під час задоволення кредиторських вимог кошти повернулись на рахунок неплатоспроможного банку у зв’язку зі зміною реквізитів кредитора, то Фонд перераховує такі кошти на депозит нотаріусу.

За даними Фонду, за 2019 і п’ять місяців 2020 року було здійснено перерахування на депозит нотаріусу близько 76 млн грн, які належать кредиторам. Про надходження грошових сум нотаріус повідомляє кредиторів і на їх вимогу видає грошові суми: такі кошти нотаріуси зберігають на своїх рахунках до моменту звернення власника за ними, але не більше 3-х років.

У повідомленні також вказується, що з початку 2020 року Фонд виплатив кредиторам загалом 4,3 млрд грн, зокрема, кредитори неплатоспроможних банків четвертої черги отримали 472 млн грн, сьомої черги – 153 млн грн.

Як повідомлялося, Фонд гарантування виступає за реструктуризацію своїх зобов’язань перед Мінфіном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті