Фонд гарантування вкладів попередив про шахрайські дії

Фонд гарантування вкладів попередив про шахрайські дії

Кредиторам неплатоспроможних банків обіцяють прискорити повернення коштів

Фонд гарантування вкладів попередив про шахрайські дії
Фото: УНІАН

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб попередив про шахрайські ді окремих компаній, які обіцяють прискорити повернення коштів кредиторам неплатоспроможних банків. Про це повідомляється на сайті Фонду у середу.

«Фонд гарантування вкладів попереджає про шахрайські дії деяких компаній, які свідомо вводять в оману своїх клієнтів, пропонуючи за певну плату своє «сприяння» в поверненні коштів кредиторам неплатоспроможних банків, зокрема, вкладникам 200+ (понад 200 тис грн – Mind) та юридичним особам. Закликаємо кредиторів бути обачними та утриматися від оплати таких «послуг», – зазначається у повідомленні.

У повідомленні також зазначається, що якщо під час задоволення кредиторських вимог кошти повернулись на рахунок неплатоспроможного банку у зв’язку зі зміною реквізитів кредитора, то Фонд перераховує такі кошти на депозит нотаріусу.

За даними Фонду, за 2019 і п’ять місяців 2020 року було здійснено перерахування на депозит нотаріусу близько 76 млн грн, які належать кредиторам. Про надходження грошових сум нотаріус повідомляє кредиторів і на їх вимогу видає грошові суми: такі кошти нотаріуси зберігають на своїх рахунках до моменту звернення власника за ними, але не більше 3-х років.

У повідомленні також вказується, що з початку 2020 року Фонд виплатив кредиторам загалом 4,3 млрд грн, зокрема, кредитори неплатоспроможних банків четвертої черги отримали 472 млн грн, сьомої черги – 153 млн грн.

Як повідомлялося, Фонд гарантування виступає за реструктуризацію своїх зобов’язань перед Мінфіном.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло