Імпорт добрив в Україну обмежуватись не буде – очільник Держгеокадастру

Імпорт добрив в Україну обмежуватись не буде – очільник Держгеокадастру

Введення квот могло б призвести до необґрунтованого перевищення внутрішніх цін на добрива над світовими

Імпорт добрив в Україну обмежуватись не буде – очільник Держгеокадастру
фото pixabay.com

Президент Володимир Зеленський вважає недоцільним обмеження імпорту добрив в Україну. Про це повідомив глава Держгеокадастру, екс-уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко, передає Інтерфакс-Україна.

«Важлива новина для аграріїв – обмежень імпорту добрив не буде. Сьогодні розмовляв з президентом Володимиром Зеленським, прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, представниками уряду і парламенту за зверненням представників аграрного бізнесу. Підприємців хвилювало питання можливого розгляду введення квот на імпорт азотних, азотно-фосфорних і комплексних добрив в Україні в наступні три роки. Вони висловили стурбованість, що прийняття такого рішення може призвести до необґрунтованого перевищення внутрішніх цін на добрива над світовими, і як наслідок – додаткових збитків українських сільгоспвиробників», – розповів він.

За словами Лещенка, вислухавши думку аграріїв і позицію уряду, президент Зеленський заявив, що з урахуванням стану ринку квотування імпорту мінеральних добрив з країн – торговельних партнерів України є недоцільним.

«Дослівно президент сказав наступне: «Я вважаю, що в тих обставинах, які склалися на ринку добрив, не потрібно обмежувати їх імпорт. Аграрії повинні отримати більше добрива і розвивати сільськогосподарський потенціал України. Тому що це наша продовольча безпека», – зазначив Лещенко.

Більше про те, яким чином карантинні обмеження вплинули на сферу АПК можна дізнатись у матеріалі Mind «Врожайний карантин: як фермери пережили період обмежень».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло