Оператор ГТСУ та «Укренерго» почали співпрацю для інтеграції газотранспортної та енергетичної мереж
Компанії оцінили можливість залучення інфраструктури ГТС України для регулювання частоти в ОЕС України

Оператор ГТС України та «Укренерго» провели спільну стратегічну сесію щодо планування перспективного розвитку газотранспортної (ГТС) та об’єднаної енергетичної (ОЕС) систем України. Як повідомляє пресслужба ОГТСУ, компанії домовилися про подальше двостороннє співробітництво з метою ефективної інтеграції обох систем та цілісного розвитку енергетичної інфраструктури в Україні.
Під час сесії компанії представили 10-річні плани розвитку своїх систем, обговорили перспективи щодо зростання потреби в маневровій генерації (звіт з достатності генерації) та оцінили можливість залучення інфраструктури ГТС України для регулювання частоти в ОЕС України.
В рамках спільної робочої групи ОГТСУ прорахує бізнес-кейс щодо можливості альтернативного застосування своїх газоперекачувальних агрегатів, які будуть вивільнені від товаротранспортної роботи та підпадатимуть під програму оптимізації ГТС, а саме – для використання на ринку електричної енергії в сегменті допоміжних послуг.
«Технологічна єдність газотранспортних та електричних систем є очевидною, але раніше в операторів не було інституційної основи для формування спільного бачення перспективного розвитку. Погоджене бачення розвитку електричних та газових мереж є наразі загальноєвропейською практикою, що спрямована на ефективне спільне використання сильних сторін окремої мережі. У Європі газ (газова генерація) не тільки використовується для балансування електричних мереж, але й газотранспортні мережі розглядаються як можливість зберігання та транспортування надлишкової енергії від об’єктів ВДЕ у вигляді синтетичних газів (водень чи метан). Співпраця операторів дозволить значно прискорити перехід України до декарбонізованої економіки», – прокоментував генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.
Вже зараз, окрім координації режимів роботи, оператори також бачать доцільність в спільному опрацюванні ініціатив, направлених на взаємодію з Регулятором (НКРЕКП) та органами державної влади. Компанії планують активізувати зусилля в напрямку роботи з datahub, єдиної бази абонентів енергетичних ресурсів та історичних даних щодо споживання.
Далі компанії запланували провести ряд експертних консультації, щоб глибше вивчити можливості підприємств та визначити потенційні сфери для співпраці. І як результат – сформувати портфель спільних ініціатив та проєктів, а також розробити дорожню карту їх впровадження.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].