Ставку держмита за оформлення заповіту хочуть збільшити у 300 разів

Ставку держмита за оформлення заповіту хочуть збільшити у 300 разів

Оформлення доручення на транспорт може зрости у 50-100 разів

Ставку держмита за оформлення заповіту хочуть збільшити у 300 разів
Фото: НБУ

Верховній Раді пропонують збільшити розміри державного мита, що стягується за оформлення заповіту у 300 разів, а за оформлення доручення на право користування транспортними засобами у 50-100 разів. Про це повідомляється на веб-сайті парламенту.

Згідно з повідомленням, відповідний законопроект (№3236-1) ініційовано головою парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилою Гетманцевим: фінансовий комітет пропонує парламенту прийняти законопроект за основу.

У пояснювальній записці до документу вказується, що зміни потрібні для наповнення місцевих бюджетів: збільшення необхідно для компенсації інфляційного впливу.

Законопроектом запропоновано, зокрема, збільшити мито за посвідчення заповітів з 0,05 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), а доручень на право користування і розпорядження транспортними засобами з 0,1 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у випадках коли передається дітям, одному з подружжя, батькам і з 0,3 до 15 НМДГ, коли передається іншим громадянам.

НМДГ на сьогоднішній день складає 17 грн.

Як повідомлялося, у межах переговорів з Міжнародним валютним фондом українська влада пообіцяла розробити інструменти для підприємств теплопостачання для забезпечення стягнення платежів з домогосподарств у тому числі за рахунок більш високих штрафів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті