В Україні ухвалили закон про підтримку креативних індустрій: що у нього входить

В Україні ухвалили закон про підтримку креативних індустрій: що у нього входить

Закон підтримали 343 депутати

В Україні ухвалили закон про підтримку креативних індустрій: що у нього входить
Фото: wikipedia.org

Верховна Рада 16 червня ухвалила у другому читанні з необхідними техніко-юридичними поправками закон про державну підтримку сфери культури, креативних індустрій і туризму у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням COVID-19. Закон підтримали 343 депутати. Про це повідомляє Укрінформ.

Журналісту телерадіоорганізації надається право після пред’явлення редакційного посвідчення перебувати в районі стихійного лиха, катастроф, в місцях аварій, масових безладів, на мітингах і демонстраціях, на територіях, де оголошено надзвичайну ситуацію чи надзвичайний стан.

Також законом тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19, зупиняється ініціювання, оголошення і проведення конкурсів Національною радою з питань телебачення і радіомовлення.

Телерадіоорганізації та провайдери програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс, до 31 грудня 2020 року звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
Законом визначається також і держпідтримка кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроєктів обсягом до 100% включно загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроєкту.

Окрім того, встановлено, що дія закону «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» тимчасово, до 31 грудня 2020 року, не поширюється на заклади культури, провайдерів програмної послуги та суб’єктів господарювання, які провадять основну економічну діяльність у сфері креативних заходів.

Закон запроваджує зменшення плати за оренду майна на вимогу закладу культури, упродовж всього часу, коли воно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності через запроваджені обмеження та заборони. До того ж, упродовж місяця Кабмін зобов'язується розробити та внести до Ради зміни до Державного бюджету України на 2020 рік щодо державного субсидування 50% вартості витрат Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення на електричну енергію. 

Також до кінця року тим, хто зазнав втрат через обмеження або заборону діяльності в умовах карантину, надаватиметься державна допомога.

Нагадаємо, авіаперевізники України звернулися до влади з проханням про допомогу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло