Мінфін прагне до 2023 року зниження співвідношення боргу до ВВП до 55%
Через зміну механізму надання підтримки громадянам планують зекономити 1,3 млрд грн

Міністерство фінансів визначило свою стратегію, якою передбачено, зокрема, до 2023 року зниження співвідношення боргу до ВВП до 55%, а також підвищення рейтингу України до інвестиційного рівня (ВВВ-). Про це повідомляється на веб-сайті Мінфіну.
«Успішне завершення існуючої програми Міжнародного валютного фонду та перехід на повністю ринкове фінансування бюджету на привабливих умовах. Зниження співвідношення боргу до ВВП до 55% до 2023 року. Зниження ризику країни як емітента цінних паперів (зниження кредитного спреду до 300 базисних пунктів)», – зазначається у повідомленні.
У планах Мінфіну створення Українського агентства з міжнародного розвитку, а також підвищення розміру гарантованої суми відшкодування вкладів фізичних осіб з 200 до 800 тис грн до 2022 року.
Серед планів міністерства забезпечення ROE державних банків на рівні 20%, а також зменшення розміру не працюючих кредитів удвічі (з 418 млрд грн до 200 млрд грн).
Стосовно податкової політики у стратегії зазначається, що заплановано стимулювання оновлення основних фондів шляхом відтермінування сплати ПДВ на ввезення виробничого обладнання, що не виробляється в Україні (2021 рік), а також звільнення від оподаткування частку прибутку підприємств, яка витрачається на інвестування.
В Мінфіні також очікують, що приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та використання системи NCTS дасть можливість Україні запровадити обмін митною інформацією з 35 країнами в режимі реального часу до 2022 року
Згідно стратегії, ліквідація незаконних схем з ПДВ (відновлення моніторингу податкових накладних, зупинка реєстрації ризикових транзакцій) дозволить збільшити надходження ПДВ протягом другого півріччя 2020 року на 12 млрд грн у порівнянні з І півріччям 2020 року.
В Мінфіні також розраховують, що запровадження Е-акцизу призведе до скорочення тіньового ринку підакцизної продукції, який складає від 7 до 10%.
Згідно стратегії, через виведення грального бізнесу з тіні очікують отримати 4 млрд грн, а через удосконалення механізму надання підтримки громадянам планують зекономити 1,3 млрд грн до 2022 року.
Як повідомлялося, під час переговорів з МВФ Україна запланувала, серед іншого, входження Європейського банку реконструкції та розвитку до капіталу Ощадбанку, а також підвищення штрафів для населення за заборгованість перед підприємствами теплопостачання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].