Мінфін прагне до 2023 року зниження співвідношення боргу до ВВП до 55%

Мінфін прагне до 2023 року зниження співвідношення боргу до ВВП до 55%

Через зміну механізму надання підтримки громадянам планують зекономити 1,3 млрд грн

Мінфін прагне до 2023 року зниження співвідношення боргу до ВВП до 55%
Фото Shutterstock

Міністерство фінансів визначило свою стратегію, якою передбачено, зокрема, до 2023 року зниження співвідношення боргу до ВВП до 55%, а також підвищення рейтингу України до інвестиційного рівня (ВВВ-). Про це повідомляється на веб-сайті Мінфіну.

«Успішне завершення існуючої програми Міжнародного валютного фонду та перехід на повністю ринкове фінансування бюджету на привабливих умовах. Зниження співвідношення боргу до ВВП до 55% до 2023 року. Зниження ризику країни як емітента цінних паперів (зниження кредитного спреду до 300 базисних пунктів)», – зазначається у повідомленні.

У планах Мінфіну створення Українського агентства з міжнародного розвитку, а також підвищення розміру гарантованої суми відшкодування вкладів фізичних осіб з 200 до 800 тис грн до 2022 року.

Серед планів міністерства забезпечення ROE державних банків на рівні 20%, а також зменшення розміру не працюючих кредитів удвічі (з 418 млрд грн до 200 млрд грн).

Стосовно податкової політики у стратегії зазначається, що заплановано стимулювання оновлення основних фондів шляхом відтермінування сплати ПДВ на ввезення виробничого обладнання, що не виробляється в Україні (2021 рік), а також звільнення від оподаткування частку прибутку підприємств, яка витрачається на інвестування.

В Мінфіні також очікують, що приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та використання системи NCTS дасть можливість Україні запровадити обмін митною інформацією з 35 країнами в режимі реального часу до 2022 року

Згідно стратегії, ліквідація незаконних схем з ПДВ (відновлення моніторингу податкових накладних, зупинка реєстрації ризикових транзакцій) дозволить збільшити надходження ПДВ протягом другого півріччя 2020 року на 12 млрд грн у порівнянні з І півріччям 2020 року.

В Мінфіні також розраховують, що запровадження Е-акцизу призведе до скорочення тіньового ринку підакцизної продукції, який складає від 7 до 10%.

Згідно стратегії, через виведення грального бізнесу з тіні очікують отримати 4 млрд грн, а через удосконалення механізму надання підтримки громадянам планують зекономити 1,3 млрд грн до 2022 року.

Як повідомлялося, під час переговорів з МВФ Україна запланувала, серед іншого, входження Європейського банку реконструкції та розвитку до капіталу Ощадбанку, а також підвищення штрафів для населення за заборгованість перед підприємствами теплопостачання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло