Fitch: ключовим викликом для України є здатність реалізовувати реформи

Fitch: ключовим викликом для України є здатність реалізовувати реформи

Агентство зазначає, що нова програма МВФ забезпечить країні необхідне фінансування

Fitch: ключовим викликом для України є здатність реалізовувати реформи
фото www.flickr.com/photos/solvencyiiwire/7641754754

Нова програма МВФ зможе допомогти Україні задовольнити свої потреби у фінансуванні на 2020 рік, проте зберігається ризик серйозного уповільнення і припинення реформ. Про це йдеться в повідомленні міжнародного рейтингового агентства Fitch.

«Ми вважаємо, що угода з МВФ є необхідною для задоволення потреб в бюджетному фінансуванні цього року на суму $20 млрд. Це викличе офіційне кредитування сектору з боку ЄС (який виділив 500 млн євро і ще надасть 1,2 млрд євро для підтримки реагуванні України на кризу) і, можливо, $1,2 млрд від Світового Банку. Вона також підтримає доступ до внутрішнього,і, ймовірно, зовнішнього фінансування», – йдеться у повідомленні.

На думку Fitch, передбачуваний регулярний прогрес з виконання програми stand by зменшить ризик рефінансування і збереже недавні поліпшення в структурі державного боргу в іноземній валюті та терміни погашення, а також підвищить перспективи відновлення економіки шляхом усунення обмежень на приватні інвестиції, таких як слабке верховенство права.

Агентство вказує, що програма МВФ (SBA) демонструє прагнення міжнародних партнерів та інших зацікавлених стейкхолдерів захистити макроекономічні та фіскальні досягнення в Україні від коронавірусного шоку і запобігти зриву реформ.

«Цілі програми в цілому відповідають пріоритетам уряду. Але ризики реалізації залишаються високими, про що свідчить нещодавнє подання до Конституційного суду депутатів, в тому числі деяких членів фракції партії президента, про банківський законі – недавній важливою реформу», – відзначає агентство.

Як повідомлялося, МВФ затвердив для України кредитну програму обсягом $5 млрд.

Перший транш надійшов 12 червня.

Нагадаємо: Рада директорів Світового банку (СБ) 26 червня розгляне питання надання кредиту для України для реалізації політики економічного відновлення (Economic Recovery Development Policy Loan).

Як повідомлялося, позитивне рішення МВФ щодо нової програми дає уряду змогу очікувати на отримання кредиту від Світового банку на суму до $1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло