Вчені визначили препарат, який є «науковим проривом» в лікуванні COVID-19

Вчені визначили препарат, який є «науковим проривом» в лікуванні COVID-19

Наразі лише дешевий кортикостероїд дексаметазон продемонстрував ефективність при лікуванні хворих на коронавірус у важкому стані

Вчені визначили препарат, який є «науковим проривом» в лікуванні COVID-19
фото pixabay.com

Дексаметазон, дешевий і широко використовуваний стероїд, став першим препаратом, який, як показали останні дослідження, знижує смертність серед пацієнтів з коронавірусом. Про це повідомляє CNBC.

Дослідження показали, що цей препарат знижує смертність приблизно на третину серед найбільш тяжких пацієнтів з COVID-19.

«Цей результат показує, що якщо пацієнтам з COVID-19, які перебувають на апараті ШВЛ або на кисні, дають дексаметазон, це рятує їхні життя, при цьому по дуже низькій ціні, – сказав Мартін Лендрей, професор Оксфордського університету.

«Будь-якому препарату дійсно буде дуже важко його замінити,враховуючи, що менш ніж за 50 фунтів ($63,26) можна вилікувати вісім пацієнтів та врятувати їхні життя», – наголосив він.

Провідний дослідник препарату Пітер Хорбі сказав, що дексаметазон став «єдиним лікарським засобом, який продемонстрував зниження смертності».

«Це великий прорив, – наголосив він. – Дексаметазон є недорогим, доступним і може бути використаний негайно, щоб врятувати життя по усьому світу».

Як відомо, наразі немає затверджених методів лікування або вакцин проти COVID-19, захворювання, викликаного коронавірусом, яке вбило вже понад 431 000 людей у всьому світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті