Світова авіагалузь відновилась до 65% від докризового рівня

Світова авіагалузь відновилась до 65% від докризового рівня

Експерти не виключають, що відновлення буде тимчасовим

Світова авіагалузь відновилась до 65% від докризового рівня
фото pixabay.com

Світова галузь авіаційних перевезень починає відновлюватися після спаду, викликаного припиненням польотів через пандемію коронавірус. Як повідомляє «РБК», якщо до введених через COVID-19 обмежень по всьому світу виконувалося до 181 000 рейсів на добу, то зараз вони відновилися приблизно на 65%, до 118 000 на добу.

Мінімум в 64 000 рейсів на добу спостерігався в квітні, в травні світова авіація, почавши відновлення, досягла показника 93 000. У середині червня, за в даними Flightradar, було здійснено 118 900 польотів на добу, в тому числі комерційних (тобто без урахування урядових, військових та гуманітарних) – 46 400. Це узвічі більше, ніж в середині квітня, коли число комерційних польотів було мінімальним – 23 000 на добу. Докризовий рівень – 102 000 комерційних польотів (дані на 18 січня).

Експерти, опитані виданням вважають, що говорити про те, що світова авіація почала повернення до показників докризового рівня, поки рано. Окрім того, що це може виявитися тимчасовим явищем, можлива друга хвиля пандемії і ринок може не встигнути оговтатись.

Приріст перевезень, за словами фахівців, наразі відбувається по світу за рахунок внутрішніх рейсів.

Нагадаємо: коронавірусна криза призведе до рекордних річних збитків авіаційної галузі. За підрахунками Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), збитки можуть скласти $84 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті