Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала проект збільшення стада свиней в Україні до 20 млн

Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала проект збільшення стада свиней в Україні до 20 млн

Прагнуть повторити успіх української курятини

Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала проект збільшення стада свиней в Україні до 20 млн
Фото pixabay

Асоціація «М’ясної галузі», що об’єднує 20 провідних переробних підприємств, започаткувала проект збільшення стада свиней в Україні до 20 млн у 2015 році. Про це повідомляється на веб-сайті Асоціації у середу 17 червня.

«Ініціюємо 5-річну програму підтримки розвитку свинарства в Україні «Нове свинарство 2025». Вона має на меті стимулювати вирощування свиней для потреб м’ясної галузі України до 20 млн голів одночасного утримання та більше. Саме така кількість свиней в Україні вже утримувалась на 1991 рік», – зазначається у повідомлені.

Згідно з повідомленням, переробники занепокоєні закриттям 2190 свинокомплексів за минулі шість років, зменшенням поголів’я свиней і дефіцитом сировини: це призвело до високих цін на м’ясо і робить далі його недоступним для більшості населення. Українські м’ясопереробні підприємства завантажені менше, ніж на половину.

У повідомленні зазначається, що початок 2020 року загальне поголів’я свиней у 24 областях України нараховувало лише 5,7 млн голів, з яких лише 3,3 млн голів вирощувалися у промисловому свинарстві. При цьому існує світовий дефіцит свинини обсягом 10 млн тонн

«Українська курятина вже заявила за себе, черга свинини. В партнерстві з Центром підвищення ефективності в тваринництві, за фінансової участі підприємств Асоціації «М’ясної галузі» ми готові підтримати не лише масштабування і модернізацію діючих свинокомплексів, а і нових інвесторів, які будуть долучатися до проєкт із вирощування свиней», – резюмується у повідомлені.

Як повідомлялося, обсяги імпорту свинини у травні зросли втричі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті