Перший за 45 років військовий конфлікт між Індією і Китаєм: країни ведуть переговори

Перший за 45 років військовий конфлікт між Індією і Китаєм: країни ведуть переговори

Відносини загострилися через суперечку про кордон між Індією і Тибетом

Перший за 45 років військовий конфлікт між Індією і Китаєм: країни ведуть переговори
Ладакх, Індія

Глави МЗС Китаю та Індії Ван І й Субраманьям Джайшанкар домовилися якнайшвидше знизити напруженість на кордоні, йдеться в повідомленні МЗС КНР.

«Сторони домовилися якнайшвидше знизити напруженість ситуації в районі конфлікту, а також на підставі досягнутої на цей момент домовленості двох країн забезпечувати мир і спокій в прикордонній зоні», – йдеться в повідомленні.

Відносини Китаю та Індії загострилися в травні через суперечку про кордон між Індією і Тибетом.

Індія 16 червня заявила про загибель 20 військових в зіткненні з китайською армією на спірній ділянці кордону в провінції Ладакх. Це перше військове зіткнення між двома країнами за останні 45 років, повідомляє AFP.

Спочатку командування індійської армії повідомило про загибель двох солдатів і одного офіцера. Ще 17 військових «важко поранених на полі бою», померли від отриманих поранень пізніше.

В індійських ЗМІ також стверджують, що втрати є і серед китайських військових. Однак офіційно в Пекіні цю інформацію не підтверджують і звинувачують Індію в порушенні кордону.

Зіткнення індійських і китайських військових відбулося в долині Галван в провінції Ладакх. Як пише ВВС, на лінії фактичного розмежування в останні тижні часто відбувалися бійки між солдатами двох країн.

Провінція Ладакх є частиною гірського регіону Кашмір, території якого оскаржують Індія, Пакистан і Китай. Лінія розмежування між Індією і Китаєм була встановлена в 1962 році за підсумками збройного конфлікту, в якому Індія зазнала поразки.

Глава МЗС Індії Субраманьям Джайшанкар заявив, що Нью-Делі готова вирішувати спори в прикордонних районах шляхом діалогу і послаблювати там напруженість.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті