Білий дім хоче через суд завадити Болтону публікувати мемуари зі згадками про Україну

Білий дім хоче через суд завадити Болтону публікувати мемуари зі згадками про Україну

Трамп заявив, що Болтон порушить закон в разі, якщо книга буде опублікована

Білий дім хоче через суд завадити Болтону публікувати мемуари зі згадками про Україну
Джон Болтон

Судовий позов від імені Сполучених Штатів був поданий у вівторок проти Джона Болтона, колишнього радника Дональда Трампа з національної безпеки, передає Голос Америки.

США просять суд заборонити Болтону публікувати мемуари про його роботу в Білому домі, пояснюючи це тим, що в книзі міститься секретна інформація, яка може завдати шкоди національній безпеці.

Цивільний позов був поданий до федерального суду округу Колумбія наступного дня після того, як президент Дональд Трамп заявив, що Болтон порушить закон в разі, якщо книга буде опублікована.

У позові Болтона звинувачують в тому, що він відмовив Білому дому в перевірці рукопису. Адвокат Болтона стверджує, що книга пройшла цензуру.

Трамп заявив, що у його колишнього радника можуть бути проблеми в зв'язку з публікацією мемуарів: «Його книга абсолютно недоречна. Навіть розмова зі мною – це секретна інформація. Все це дуже засекречено. Я сказав генеральному прокурору, що буду вважати кожну розмову з собою, як з президентом, строго засекреченою. Це означає, що якщо Болтон написав книгу, і вона виходить друком, він порушує закон. І я думаю, у нього будуть проблеми, сподіваюся на це».

Коли Джон Болтон почав працювати в Білому домі, він підписав угоду про нерозголошення державної таємниці, яку тепер збирається порушити, заявив генпрокурор США Вільям Барр: «Люди, які приходять працювати в уряд, мають доступ до конфіденційної інформації. Як правило, вони підписують угоду, в якій вказано, що коли вони залишають уряд і вирішують написати якусь книгу, рукопис має пройти перевірку. Ми не віримо, що Болтон це зробив. Перевірка рукопису не закінчена. Він порушує угоду».

Книга Болтона називається «В кімнаті, де це сталося: мемуари Білого дому». Газета The New York Times ознайомилася з фрагментами рукописи. За даними видання, в тексті мова йде про те, що Болтон не раз пропонував Трампу розморозити схвалену військову допомогу для України. Однак президент нібито відмовився це робити, поки Київ не допоможе йому з розслідуванням щодо Хантера Байдена, сина Джо Байдена, головного суперника Трампа на президентських виборах.

Трамп звільнив Болтона в вересні минулого року, він пропрацював радником президента з національної безпеки приблизно 17 місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло