Захворіло у світі
43,979,777
Померло у світі
1,167,124
Вилікувалось у світі
29,800,111
Захворіло в Україні
363,075
Померло в Україні
6,755
Вилікувалось в Україні
148,642
«Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell почали рефармінг радіочастотного спектру в діапазоні 900 МГц

«Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell почали рефармінг радіочастотного спектру в діапазоні 900 МГц

Під час налаштування базових станцій можливе зниження якості зв’язку

«Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell почали рефармінг радіочастотного спектру в діапазоні 900 МГц
фото: Київстар

19 червня 2020 року телеком оператори «Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell розпочали спільні дії з обміну радіочастотами діапазону 900 МГц. Як повідомляє пресслужба «Київстару», завдяки рефармінгу кожен з операторів зможе використовувати суцільні смуги радіочастот, які є достатніми для  можливості запровадження та використання сучасного стандарту четвертого покоління мобільного зв’язку. 

Вже влітку 2020 року оператори здійснять обмін радіочастотами у восьми Західних областях України, з яких першою стала Закарпатська. Надалі заходи з рефармігну будуть охоплювати інші регіони України, і повністю завершаються до кінця 2020 року. Для налаштування базових станцій GSM900 на LTE900 мобільні оператори повинні відключати на короткий час і перезавантажувати своє обладнання. Роботи проводяться у нічні години, при найменшому навантаженні на мережі, що дозволить мінімізувати можливе зниження якості зв’язку.

 Нагадаємо, що сучасна LTE технологія надає абонентам можливість користуватись мобільним інтернетом на ще більш високій швидкості, мати більш стабільне те якісне інтернет-з’єднання на усій території України. Відповідно до умов  нових ліцензій на використання діапазону 900 МГц, мобільні оператори зобов’язані протягом двох років охопити 4G покриттям 90% населення країни, зокрема населені пункти з населенням від 2000 осіб, сільську місцевість, транспортну інфраструктуру, тощо. Завдяки цьому кожен громадянин України, незалежно від свого місця розташування, зможе повноцінно користуватись усіма перевагами цифрового світу.

Нагадаємо: президент «Київстар» Олександр Комаров раніше наголошував на тому, що цього року оператори почнуть запускати 4G в діапазоні 900 МГц і ринок пройде через турбулентність. Аналогічні тимчасові незручності абоненти вже переживали в 2018 році. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті