У Криму виявили «великі запаси» прісної води під землею
Однак видобувати таку воду досить проблематично

Вчені Севастопольського державного університету (СевДУ) і НДІ Сільського господарства Криму РАН виявили на глибинах 900-1100 м міграцію великих обсягів високонапірних підземних прісних вод з температурою 80-85 градусів, повідомляє прес-служба СевДУ, на яку посилається Коммерсант.
У ході двох років досліджень підземних високотемпературних вогнищ у Кримських горах, на глибині 350-500 м знайдені водні потоки, що мігрують по тектонічних розломах через всю територію Криму, йдеться в заяві.
Завідувач науково-дослідною лабораторією СевДУ Микола Ковальов пояснив, що ці підземні потоки формуються в «природних опріснювачах» при інтенсивному випаровуванні морської води, яка надходить до них. Утворення прісних вод, за його словами, безперервно відбувається на глибині понад 2,5 км за рахунок конденсації пари в пористих карстових породах, незалежно від природних опадів і пори року.
Однак видобуток цієї води є проблемним через високу вартість буріння свердловин. Разом з тим, на території Криму існують ділянки, де високонапірні підземні прісні води перетікають із нижніх водоносних горизонтів у верхні (на глибини до 300 м і менше).
Виявлення цих ділянок дає можливість бурити неглибокі свердловини з високим дебітом, вважають в СевДУ.
Нагадаємо, раніше в МЗС прокоментували питання постачання води в окупований Крим, зазначивши, що держава-окупант повністю відповідальна за ситуацію на окупованій нею території.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].