Найбільша в Європі електроенергетична компанія запускає водневий бізнес
Це має допомогти Enel стати вуглецево-нейтральною до 2050 року

Компанія Enel планує в наступному році запустити бізнес з виробництва екологічно чистого водню. Як повідомляє Reuters, це має допомогти компанії прискорити реалізацію плану стати вуглецево-нейтральною не пізніше 2050 року.
Група націлена на ринки США, Чилі та Іспанії. У Сполучених Штатах основна увага буде приділена Техасу, де у Enel є і вітрові, і сонячні активи.
«У нас є великі портфелі проектів ВДЕ в цих країнах, в яких також є багатообіцяючий ринок для водню», – сказав Антоніо Камміскера, що відповідає в Enel за генерацію електроенергії.
Enel, якій належить іспанська енергокомпанія Endesa, буде встановлювати електролізер на своїх сонячних і вітрових електростанціях для виробництва водню, який буде використовуватися в цілях зберігання енергії або продаватися промисловим клієнтам, щоб допомогти декарбоніхувати їх процеси.
Камміскера заявив, що група хотіла б будувати великі водневі установки, які, мали б десь чверть потужності ВДЕ-електростанції, при якій вони встановлені. За його словами, «ідеальне початок» – це ВДЕ-проект потужністю 300-400 МВт і електролізер на 100 МВт.
«Ми почнемо з 2-3 проектів в перший рік, щоб побачити, наскільки обгрунтований цей варіант бізнесу», – зазначив він.
Наразі Enel веде переговори з клієнтами, зацікавленими в підписанні довгострокових контрактів на відбір водню для своїх підприємств. Мова йде про хімічні, сталеливарны, цементні й нафтопереробні компанії.
Брюссель вважає, що хоча сьогодні він дорогий для широкого використання, водень може замінити викопне паливо в секторах, в яких відсутні альтернативи для узгодження операцій з «зеленої угодою» ЄС.
Раніше цього місяця Німеччина виділила 9 млрд євро на розширення своїх водневих потужностей в спробі досягти цільових показників викидів.
«Якщо ми дійсно хочемо збільшити внесок відновлюваних джерел енергії в амбіції Європи щодо скорочення викидів CO2 на 50-55% до 2030 року, нам потрібно знайти роль для водню», – сказав Камміскера.
Нагадаємо: раніше цього місяця при РНБО було створено робочу групу з питань розвитку водневої економіки. Ця група має підготувати і подати на розгляд Ради експертів з питань енергетичної безпеки пропозиції щодо розвитку водневої економіки в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].