Ціна газу для населення і тепловиків у червні знизиться

Ціна газу для населення і тепловиків у червні знизиться

Ціна буде на 5,9% меншою, ніж у травні

Ціна газу для населення і тепловиків у червні знизиться
Фото: pixabay.com

Ціна поставки НАК «Нафтогаз України» природного газу для потреб населення і виробників тепла в червні 2020 року становитиме 2,142 грн / куб. м (без ПДВ, транспортування магістральними та розподільними газопроводами та націнки газзбутів), що на 5,9% менше, ніж в травні (2,276 грн / куб. м). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. 

Нагадуємо, з січня 2020 року оптова ціна на природний газ в рамках спеціальних зобов'язань розраховується відповідно до постанови Кабінету міністрів №17 від 24 січня 2020 року. Основним індикативом є фактичні результати біржових торгів, які відбуваються з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Водночас з березня-2020 на внутрішньому ринку з'явився новий ліквідний ціновий індикатор, після проведення ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» тендеру на закупівлю газу на період поставки на березень-грудень 2020 року.

Україна взяла на себе зобов'язання з 1 травня 2020 року повністю лібералізувати ринок поставок газу побутовим споживачам, забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті. Пізніше цей термін через карантин продовжено на два місяці – до 1 липня 2020 року.

Як повідомлялося раніше, «Миколаївгаз» через суд домігся скасування урядової постанови 2019 року, в результаті чого українцям доведеться платити більше за газ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло