Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
За закриття справи проти Burisma пропонувався хабар не $6 млн, а $50 млн – Кулик

За закриття справи проти Burisma пропонувався хабар не $6 млн, а $50 млн – Кулик

Найскладнішим було питання, яким способом передати такий великий обсяг коштів

За закриття справи проти Burisma пропонувався хабар не $6 млн, а $50 млн – Кулик
Костянтин Кулик
rada5.com

Початкова сума хабара за закриття справи проти компанії «Burisma» становила $50 млн, а не $6 млн, як повідомлялося раніше. Про це заявив старший групи прокурорів Генпрокуратури України з розслідування економічних злочинів режиму Януковича 2016-2019 років Костянтин Кулик в понеділок на прес-конференції «Інтерфакс Україна».

Нещодавно представники Burisma були затримані під час передачі агенту НАБУ хабара $6 млн для закриття справи Burisma і сімʼї Байденів.

«Початкова сума хабара становила не 6 мільйонів. Розмір хабара становив 50 мільйонів доларів», – заявив екс-прокурор, демонструючи відповідні документи.

Він зазначив, що під час спроби дачі хабара за закриття справи щодо Burisma і Байденів був затриманий в тому числі і юрист компанії Burisma Андрій Кіча.

«Цього Андрія Кічу в 2019 році представники Burisma вже делегували провести переговори з прокурорами Генеральної прокуратури України. У мене в руках рапорт прокурора з моєї групи, яка розслідувала справу «Burisma». Як випливає з рапорту, Burisma і заступник генпрокурора Єнін намагалися вплинути на закриття справи», – підкреслив Кулик.

Народний депутат Андрій Деркач зазначив, що мова йде про Єніна, якого, як він стверджує, «Порошенко оформив на посаду заступника міністра закордонних справ у нове МЗС Зеленського для контролю чутливих тем для Порошенка, Байдена і їх американського зв'язкового Джорджа Кента».

У серпні 2019 року, повідомив Кулик, йому надійшла інформація про те, що Злочевський виділив $50 млн для закриття кримінальних справ, пов'язаних з діяльністю компанії Burisma. 

«Я підготував відповідний рапорт і доповів генпрокурору про необхідність документувати спробу дати хабар. Ось цей рапорт», – зазначив Кулик, демонструючи копію документа.

Ключове питання, на думку екс-прокурора, як може бути переданий такий великий обсяг коштів.

«Можете уявити собі обсяг купюр розміром в $50 млн. Зрозуміло, що в «кеші» такий хабар був неможливий. Тому ми звернулися в СБУ з проханням допомогти в створенні легендованого підприємства, на яке повинні були зайти кошти. Але тут відбулася зміна керівництва ГПУ: на зміну Луценку прийшов Рябошапка. Після цього фіксування хабара в 50 млн зупинилося, а Рябошапка заявив, що справи «Burisma» не існує», – сказав Кулик.

12 червня колишній чиновник за сприяння посадовця управління Державної фіскальної служби в м.Києві та інших посадовців намагався передати $6 млн неправомірної вигоди керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому і керівництву Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Як повідомлялося, на хабарі в $6 млн затримали першого заступника начальника Податкової служби Києва Миколу Ілляшенка і директора з правових питань компанії «Burisma» Андрія Кічу.

Раніше NYT повідомляв, що прокурор, який «склепав» справу на Байдена, сам під підозрою, був тричі звинувачений в корупції і політичній заангажованості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті