Міністр фінансів розповів, де Україна буде брати гроші на погашення зовнішнього боргу

Міністр фінансів розповів, де Україна буде брати гроші на погашення зовнішнього боргу

Основні виплати будуть здійснені у вересні

Міністр фінансів розповів, де Україна буде брати гроші на погашення зовнішнього боргу
фото Shutterstock

Завдяки зовнішнім і внутрішнім джерелам фінансування Україна має намір закрити максимальну потребу в запозиченнях по зовнішньому ринку, щоб погасити зовнішній борг держави. Про це розповів міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю Mind.

«У нас є діючий закон про бюджет, що передбачає кілька джерел фінансування: зовнішній і внутрішній. Відносно внутрішнього ми продовжуємо так званий rollover внутрішніх зобов’язань. А також плануємо розширювати лінійку інструментів ОВДП», – сказав він.

Щодо зовнішніх надходжень коштів, то Україна цього року розраховує на отримання кількох запозичень.

«Передусім, це виплати МВФ до кінця 2020-го (перший транш – $2,1 млрд, сума другого і третього – $1,4 млрд). Також плануємо отримати макрофінансову допомогу Європейської Комісії (обсяг 1,2 млрд євро + 0,5 млрд євро), а ще – $1 млрд від Світового банку до кінця 2020 року (в липні надійде $350 млн). І це закриє максимальну потребу в запозиченнях по зовнішньому ринку», – зазначив Марченко.

За його словами, кошти, отримані Україною від Міжнародного валютного фонду,  цього разу підуть не у резерви НБУ, а напряму в державний бюджет України, як і інші пільгові кредити.

Основні виплати будуть здійснені у вересні, повідомив Марченко.

«Виплати за комерційними боргами складають близько $1,4 млрд (погашення євробонду). Ми вже зробили в цьому році запозичення на зовнішньому ринку (розміщення єврооблігацій обсягом 1,25 млрд євро) в розмірі, що приблизно відповідає цій виплаті у вересні. Всі інші погашення в цьому році – це погашення за пільговими кредитами (ЄС, МВФ), саме тому нашим пріоритетом є залучення додаткового пільгового фінансування», – пояснив міністр.

При цьому сума видатків буде залежати від динаміки поширення коронавірусу і потреби в додаткових видатках.

Більше про це – в матеріалі «Сергій Марченко: «Наше надзавдання – покращити адміністрування митниці й податків».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло