Компанія Honeywell заявила про створення найпотужнішого квантового комп'ютера
Комп’ютер допоможе фінустановам виявляти шахрайські схеми

Компанія Honeywell з Північної Кароліни заявила про створення найпотужнішого квантового комп'ютера в світі. За їх словами, він як мінімум вдвічі потужніший, ніж квантові комп'ютери IBM і Google, передає Forbes.
Квантовий комп'ютер створювався на об'єкті, що охороняється, площею 140 кв. м в місті Боулдер, штат Колорадо. Основу найпотужнішого квантового комп'ютера становить сталева камера розміром з баскетбольний м'яч. За допомогою рідкого гелію вона охолоджується до близької до абсолютного нуля температури, при якій атоми перестають рухатися. Для проведення квантових обчислень атомами, що знаходяться всередині сталевої камери, керують за допомогою імпульсів лазерного світла.
Протягом кількох десятиліть дослідники намагаються створити квантові комп'ютери, які можуть вирішувати завдання набагато швидше, ніж звичайні комп'ютери або навіть суперкомп'ютери. Проте донедавна лише IBM і Google намагалися досягти квантової переваги і використовувати квантові комп'ютери в комерційних цілях.
Протягом останнього року квантова гонка тільки набирала обертів. Квантовий обсяг нової розробки Honeywell досяг рекордного показника в 64 одиниці. Квантовий обсяг – це введена IBM метрика, за допомогою якої можна виміряти потужність квантового комп'ютера. Для порівняння: в січні 2020 року компанія IBM заявила про створення квантового комп'ютера під назвою Raleigh, квантовий обсяг якого склав 32 одиниці.
В Honeywell почали працювати над створенням квантового комп'ютера 10 років тому, коли компанія запустила виробництво кріогенної техніки і лазерів. За останні п'ять років Honeywell вдалося зібрати команду з більш ніж 100 фахівців, які повністю зосередилися на створенні квантового комп'ютера. У березні 2020 року Honeywell заявила, що зможе представити розробку через три місяці. В результаті цієї мети вдалося досягти, навіть попри пандемію COVID-19.
«Нам довелося повністю змінити підхід до роботи і скоротити кількість людей, які могли перебувати на об'єкті. Ми були змушені встановити захисні перегородки. Все це почалося в той момент, коли ми планували вступити в квантову гонку», – розповідає глава підрозділу квантових обчислень Honeywell Тоні Аттлі.
Найближчим часом Honeywell надасть доступ до свого нового квантовому комп'ютера компаніям, яким потрібно проводити величезні обсяги обчислень. За словами Тоні Аттлі, вартість цієї послуги становитиме приблизно $10 000 на годину.
Серед клієнтів є, наприклад, фінансовий холдинг JPMorgan Chase. У число таких завдань, зокрема, увійде побудова моделей, що полегшують виявлення шахрайських схем.
За словами Тоні Аттлі, останнім часом квантові комп'ютери стали більш доступними, вони перетворюються з предметів захоплення в засіб вирішення таких проблем, як зміна клімату і розробка нових ліків. Аттлі зазначає, що протягом наступних п'яти років Honeywell планує щороку збільшувати квантовий обсяг своїх комп'ютерів в 10 разів – поки цей показник не досягне неймовірної позначки в 640 000 одиниць.
Компанія Google також витрачає величезні кошти на розвиток потенціалу квантових обчислень. У жовтні 2019 року в Google заявили про створення квантового комп'ютера, здатного всього за 200 секунд вирішити задачу, на вирішення якої суперкомп'ютеру знадобилося б понад 10 000 років. Представники IBM поставили під сумнів заяву керівництва Google. За їх словами, суперкомп'ютер зміг би впоратися з поставленим завданням за 2,5 дня.
Honeywell - американська корпорація, що виробляє електронні системи управління і автоматизації. Основні напрямки – аерокосмічне обладнання, технології для експлуатації будівель і промислових споруд, автомобільне устаткування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].