Падіння світової торгівлі цього року є рекордним, але могло б бути і гірше – СОТ

Падіння світової торгівлі цього року є рекордним, але могло б бути і гірше – СОТ

Найбільш песимістичний варіант в 2020 році є малоймовірним

Падіння світової торгівлі цього року є рекордним, але могло б бути і гірше – СОТ
фото pixabay.com

Світова організація торгівлі (СОТ) повідомила у вівторок, що обсяг світової торгівлі товарами в цьому році через пандемію коронавірусу, ймовірно, скоротиться не так сильно, як при найгіршому сценарії розвитку подій, проте очікуване зростання в 2021 році може не виправдати очікувань.

Як повідомляє Reuters, квітневий прогноз СОТ передбачає, що в 2020 році світова торгівля товарами скоротиться на 13-32%, а в 2021 році відновиться на 21-24%.

Нових показників СОТ не встановила, але зазначила, що найбільш песимістичний сценарій на цей рік є малоймовірним. За даними організації, обсяги торгівлі в першому кварталі 2020 року фактично скоротились на 3%, а попередні оцінки вказують на зниження на 18,5% у другому.

«Падіння світової торгівлі, яке ми зараз спостерігаємо, є історично великим, насправді, воно стане найбільшим за всю історію. … але могло бути і гірше», – наголосив гендиректор СОТ Роберто Азеведу.

В організації додали, що уряди відреагували швидше, ніж під час кризи 2008-2009 років. Деякі сектори, такі як автомобільний, різко обвалились, але інші, серед яких електроніка, тримались добре.

Якби обсяг торгівлі збільшувався на 2,5% за квартал до кінця року, можна було б досягти більш оптимістичного прогнозу в мінус 13%, хоча це було б гірше, ніж в розпал фінансової кризи в 2009 році, коли торгівля впала на 12, 5%,повідомили в СОТ.

Нагадаємо: економіка країн єврозони в I кварталі 2020 року скоротилася на 3,6% у порівнянні з попереднім кварталом. Це падіння стало меншим, ніж очікували аналітики, але найбільшим з моменту створення єдиної валюти в 1999 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло