Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Поліція арештувала главу Wirecard через зниклі 1,9 млрд євро

Поліція арештувала главу Wirecard через зниклі 1,9 млрд євро

Екс-CEO Wirecard міг завищувати продажі за допомогою підроблених транзакцій

Поліція арештувала главу Wirecard через зниклі 1,9 млрд євро
Маркус Браун
фото DR

Поліція Мюнхена затримала Маркуса Брауна, екс-главу емітента платіжних карт Wirecard, який пішов у відставку на тлі скандалу з загубленими 1,9 млрд євро. За інформацією Deutsche Welle, його підозрюють у фальсифікації даних про залишки коштів на рахунках компанії.

Скандал спалахнув після того, як аудитору Ernst&Young (EY) не вдалося підтвердити наявність на рахунках Wirecard залишків в розмірі 1,9 млрд євро, що еквівалентно 32% від заявлених активів під управлінням компанії.

У прокуратурі Мюнхена вважають, що екс-CEO Wirecard завищував продажі за допомогою підроблених транзакцій, щоб підвищити інвестиційну привабливість компанії, при цьому в нього могли бути спільники.

Напередодні нове керівництво компанії було змушене визнати, що 1,9 млрд євро на рахунках, ймовірно, ніколи не існували. Менеджмент відкликав попередні результати за попередній рік, перший квартал 2020 року та прогноз прибутку на 2020 рік.

Гарячкові пошуки зниклих грошей зайшли в глухий кут в минулі вихідні після того, як ЦБ Філіппін не підтвердив, що зазначена сума зберігалася на трастових рахунках в ряді фінансових установ країни. 19 червня компанією був найнятий інвестиційний банк Houlihan Lokey, який має знайти кінці в цій заплутаній історії.

У жовтні 2019 року повідомлялося, що співробітники Wirecard могли вступити в змову з метою шахрайського завищення продажів і прибутків підрозділів компанії в Дубаї і Дубліні, а також протягом багатьох років обманювати EY.

За чотири дні до сьогоднішнього арешту Браун покинув пост генерального директора Wirecard, пропрацювавши в ній 18 років. Перед відставкою він допустив, що компанія могла стати жертвою масштабного шахрайства. Одночасно з Брауном покинув компанію Ян Марсалек, член правління і головний операційний директор Wirecard.

До кінця днів 23 червня суддя обере запобіжний захід щодо Брауна. З моменту появи інформації про проблеми акції Wirecard впали на 85%.

Wirecard AG – німецький постачальник платіжних процесів та фінансових послуг, який повідомив про відсутність 1,9 млрд євро в червні 2020 року і, можливо, є неплатоспроможним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті