Захворіло у світі
19,705,715
Померло у світі
728,129
Вилікувалось у світі
11,967,286
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
WSJ дізналася про фінансування китайцями кампанії з переобрання Трампа

WSJ дізналася про фінансування китайцями кампанії з переобрання Трампа

Таким чином китайці хотіли чинити тиск на Трампа

WSJ дізналася про фінансування китайцями кампанії з переобрання Трампа
фото The New York Times

Громадяни КНР, які мали зв'язки з представниками китайської влади, інвестували сотні тисяч доларів до фонду Trump Victory, який збирає кошти на фінансування кампанії з переобрання президента США Дональда Трампа. Про це повідомила газета The Wall Street Journal, пише РБК.

За даними газети, кошти на рахунки фонду надійшли від чотирьох громадян КНР у 2017 році. Шляхом вкладення коштів вони хотіли добитися запрошень на збори представників Республіканської партії і зблизитися з Трампом, щоб в подальшому, можливо, чинити на нього вплив, стверджує видання.

За інформацією WSJ, деякі з тих, хто переказував гроші на рахунки Trump Victory, мали тісні зв'язки з членами апарату держбезпеки Китаю, включаючи організації, пов'язані зі збройними силами. Мали місце і випадки, коли ці люди інформували відомих китайських політичних діячів про свої успіхи, пише газета.

Зокрема, одним з трьох людей, які пожертвували значні кошти в фонд, був посадовець центрального уряду Китаю.

Як вказується в статті, в травні 2017-го ці троє китайців у якості гостей відвідали закриту зустріч в США, організовану членом Національного комітету Республіканської партії від штату Каліфорнія Шоном Стілом. На зустрічі нібито обговорювалися плани з проведення передвиборних кампаній республіканців, а також інші внутрішні питання партії.

У відповідь на запити WSJ в Національному комітеті Республіканської партії повідомили, що після тієї зустрічі Шону Стілу було доручено припинити контакти з громадянами Китаю, щоб захистити «нашу політику від незаконного іноземного втручання». У комітеті підкреслили, що партія не має наміру повертати перекладені на рахунки фонду кошти, оскільки це не йшло врозріз із правилами фінансування передвиборних кампаній.

Автори статті відзначають, що їм не вдалося виявити будь-які порушення, пов'язані з грошовими переказами, що надійшли на рахунки фонду Trump Victory від китайців.

Крім того, WSJ вказує на відсутність ознак того, що Трамп знав про подібні пожертвування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті