Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Порушити показники достатності основного капіталу можуть дев’ять банків - НБУ

Порушити показники достатності основного капіталу можуть дев’ять банків - НБУ

Серед них – два державних

Порушити показники достатності основного капіталу можуть дев’ять банків  - НБУ
фото: pixabay.com

Національний банк України (НБУ) провів експрес-стрес-тест банків, яким виявлено, що дев’ять банків можуть порушити показники достатності основного капіталу, у тому числі два – державні. Про це повідомляється на сайті Нацбанку у середу.

«Результати стрес-тестування виявилися в цілому кращими, ніж минулого року, та засвідчили, що більшість банків були готові до поточної кризи. Водночас було виявлено, що дев’ять банків можуть порушити показники достатності основного капіталу, із них два – державні», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, у межах тестування було оцінено вплив на капітал 26 великих банків макроекономічного сценарію, що є трохи гіршим, ніж поточний прогноз НБУ, оприлюднений в квітневому Інфляційному звіті.

За даними НБУ, за виключенням державних банків (яким гарантована підтримка з боку уряду) у зоні ризику під час поточної кризи перебувають банки, на які сукупно припадає лише 5% активів банківського сектору.

У повідомленні також підкреслюється, що пропонуючи кредитні продукти, банки повинні відстежувати фінансовий стан боржників та враховувати їхні тимчасові фінансові труднощі.

За оцінками НБУ понад 10% незабезпечених споживчих кредитів можуть стати непрацюючими через кризу.

«Ці збитки реалізуються протягом наступних кількох кварталів, тож банки не повинні зволікати з їх визнанням та вчасно формувати резерви. Щоб упевнитися в коректності класифікації кредитів та достатності резервів НБУ планує провести аналіз якості активів банків (AQR) наприкінці року», – відзначається у повідомленні.

В НБУ також прогнозують, що процентні ставки до кінця року знизяться до історично найнижчих рівнів.

Як повідомлялося, з 2014 року НБУ вивів з ринку майже 100 банків - прямі фіскальні витрати від банківської кризи оцінюються приблизно в 15,7% ВВП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті