НБУ посилить вимоги до страховиків та кредитних спілок

НБУ посилить вимоги до страховиків та кредитних спілок

Недобросовісні компанії знижують довіру до ринку

НБУ посилить вимоги до страховиків та кредитних спілок
фото: pexels.com

Національний банк України (НБУ) посилить вимоги до страховиків та кредитних спілок. Про це повідомляється на сайті Нацбанку у середу.

«НБУ посилить вимоги до страховиків, щоб гарантувати їхню фінансову стійкість. У майбутньому вони будуть усе більшою мірою базуватись на пакеті європейського законодавства Solvency. Компанії повинні будуть підвищити якість корпоративного управління та впровадити ефективні системи внутрішнього контролю. Це усе сприятиме зростанню довіри споживачів», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, НБУ ініціює зміну правил регулювання страхового ринку, зокрема законодавства: оновлені правила гри мають забезпечити сприятливі умови для розвитку платоспроможних і добросовісних страхових компаній, захистити їх від проявів нечесної конкуренції.

Крім того, у повідомленні зазначається, що кредитним спілкам потрібен імпульс для розвитку: кредитні спілки повинні відновити довіру своїх членів, підвищити власну фінансову стійкість, розширити спектр послуг та покращити їхню якість.

«НБУ планує змінити правила регулювання кредитних спілок, зокрема через ініціювання змін до законодавства. Буде встановлено вищі вимоги до корпоративного управління та системи внутрішнього контролю, розширено перелік інструментів залучення фондування, створено механізм підтримки платоспроможності членами кредитних спілок та усунуто неоднозначності неприбуткового статусу», – вказується у повідомленні.

Як повідомлялося, з 1 липня регулятором більшої частини небанківського фінсектору стає Нацбанк.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло