Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Тренди ринку праці позитивні – дослідження OLX

Тренди ринку праці позитивні – дослідження OLX

З квітня по травень кількість вакансій зросла у всіх сферах

Тренди ринку праці позитивні – дослідження OLX
фото: pexels.com

Попри те, що в країні все ще діють карантинні обмеження, український ринок праці не стоїть на місці. Factum Group Ukraine та OLX Робота провели дослідження, у якому з'ясували, як шукають одне одного працівники та роботодавці. Про це повідомляє пресслужба OLX Ukraine.

З квітня по травень кількість вакансій зросла у всіх сферах, представлених на OLX Робота. При цьому, схожа тенденція спостерігається, якщо порівняти травень з «докарантинним» лютим, – практично у всіх категоріях пропозицій стало більше, у деяких – навіть удвічі чи втричі.

Як шукають роботу

Згідно з даними опитування, для пошуку роботи використовують у середньому 3 способи. Більшість респондентів (88%) надає перевагу спеціалізованим сайтам, приблизно ж половина (56%) звертається за допомогою до знайомих і родичів, трохи менше (43%) шукають роботу через соцмережі. Онлайн і офлайн джерела переважно комбінують (68% опитаних), повністю ж «діджитальних» пошукачів – 28%. І лише 4% покладаються тільки на традиційні нецифрові способи.

Обмежуються лише розміщенням резюме на сайтах тільки 6% опитаних, 53% шукають серед вакансій цікаві та відповідають на них, інші ж 41% подвоюють шанси, поєднуючи обидва перерахованих способи. Найчастіше для пошуку вакансій та розміщення резюме використовують браузер смартфона (65% і 47% відповідно).

Найпопулярнішою сферою, за даними дослідження, стала «Роздрібна торгівля» – тільки за травень на пропозиції відгукнулися 52,7 тис. осіб, або п'ятеро на одну вакансію. На другому місці за популярністю «Транспорт і логістика» – 37,6 тис. зацікавлених, тут на кожну пропозицію відповідало в середньому четверо. Стабільно найактивніші студенти та молоді люди на початку кар'єри – на одну вакансію в середньому відгукуються 12 осіб, всього ж за травень потенційних пошукачів було 24,2 тис.

Значно додалося охочих знайти роботу в барно-ресторанній сфері: тільки за один місяць їхня кількість зросла на 122%, досягнувши позначки у 22,2 тис. У середньому кожною вакансією тут цікавилося 7 осіб. Закриває топ-5 «Будівництво» – 20,8 тис. тих, хто відгукнувся, або 8 осіб на одну пропозицію.
Варто також відзначити, що категорією, де найзначніше збільшилася кількість зацікавлених в роботі, стала «Краса та спорт» – число потенційних пошукачів зросло з квітня по травень більш, ніж у 2,5 раза, або на 165%.

Як шукають працівників

За даними дослідження усі роботодавці розміщують оголошення про пошук співробітників на спеціалізованих платформах. Крім цього, 67% шукають у соцмережах, 61% – у групах у месенджерах. Як і пошукачі, вони також звертаються по допомогу до близьких – через знайомих і родичів кадри шукають 58% роботодавців. Частка офлайну все ще велика – до нецифрових способів вдаються 80% компаній і підприємців, проте більше коштів вкладають в онлайн – 71% від усіх ресурсів для підбору співробітників. У середньому для ефективного пошуку використовують 5 джерел.

Найчастіше роботодавцям потрібні водії. За даними OLX Робота, в травні для них розмістили 5,2 тис. вакансій, що на 16% більше, ніж у квітні, а пропонують у середньому 18 250 грн. Стабільно популярні продавці – кількість пропозицій зросла на 37% тільки за один місяць і склала 3,9 тис. Цим співробітникам готові платити приблизно 8 500 грн.
На третьому місці комплектувальники – в травні вони могли вибрати собі місце роботи серед 1,5 тис. вакансій із середньою зарплатою в 11 000 грн. Приблизно стільки ж пропозицій розмістили й для штукатурів, однак пропонують їм удвічі більше – 22 500 грн на місяць. У топ-5 також потрапили водії UBER – 1,4 тис. вакансій за травень. Їм готові платити у середньому 25 000 грн.

Тренди ринку праці – дослідження OLX

Нагадаємо, нещодавно на сайті OLX провели опитування, згідно з яким, найкомфортніший для проживання район Києва – Шевченківський. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті